שתף קטע נבחר

בת 5 נחנקה למוות במוסד שיקומי, המשטרה חוקרת חשד לרשלנות

מותה של הילדה, תושבת אשדוד, נקבע לאחר שנחנקה במוסד סמוך לאופקים שבו שהתה. עובדים ומנהלים במקום מסרו עדויות. היא תובא למנוחות היום

 

ארכיון 2016 בית חולים שיקומי עלה נגב נחלת ערן (צילום: הרצל יוסף)
המוסד השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן"(צילום: הרצל יוסף)

המשטרה פתחה היום (ד')  בחקירה בחשד לרשלנות בעקבות מותה אתמול של ילדה בת 5 מחנק במוסד שיקומי "עלה נגב - נחלת ערן" שבמועצה האזורית מרחבים, סמוך לאופקים, שבו שהתה.

 

עובדים ומנהלים במקום מסרו עדות וצפויים למסור עדויות נוספות בהמשך.

 

הילדה, תושבת אשדוד, תובא למנוחות בבית העלמין בנתיבות.

 

מ"עלה נגב" נמסר אתמול: "עקב מצב רפואי מורכב כבר לאחר הלידה, הילדה טופלה באשפוז ממושך במחלקת 'סיעודי מורכב' בכפר במסירות רבה על ידי הצוות המקצועי והמסור שלנו שטיפל בה מיום הגעתה.

 

"לפני כשנה, בזכות שיפור במצבה, שוחררה הילדה לחיי קהילה, המשיכה מעקב רפואי במסגרת קופת החולים שבה היא מבוטחת וקיבלה טיפולים לשיפור התפתחותה במסגרת בית הספר לחינוך מיוחד שבכפר.

 

עוד נאמר כי אתמול, "לאחר שהילדה נמצאה במצוקה נשימתית, החלו פעולות החייאה על ידי צוות מקומי והוזעק צוות מד"א. לצערנו כל המאמצים לא הועילו.

 

"דיירי וילדי הכפר השיקומי 'עלה נגב - נחלת ערן' מצויים במצבים הרפואיים הקשים והמורכבים ביותר בישראל מבחינה בריאותית. אנו מטפלים בהם מידי יום באהבה, ברגישות ובאחריות, כדי לאפשר להם את הזכות לחיות בכבוד ככל אדם, למרות המוגבלות הקשה שיש להם. נמשיך לעשות הכל למען הילדים המיוחדים בחברה. 

 

"הנהלת ועובדי הכפר משתתפים בצערה העמוק של המשפחה, מחבקים אותה וכואבים איתה את כאבה. נמשיך ללוות אותם ולעמוד לרשותם. אנחנו נמצאים בקשר עם המשפחה ונעדכן אותם על נסיבות המקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
המוסד השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים