שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אלמנת הנרצח בירושלים: "האח היה אלים, פחדנו להתלונן"
  שעות אחדות לפני הלווייתו של דוד מס, סיפרה אלמנתו כי המשפחה חששה מהאח, מוטי מוגזמוף, החשוד ברצח: "הוא היה תוקפני מאוד והכה את אחיו". דוד נטמן הלילה בהר המנוחות בירושלים

   

   

  רבקה מס, אלמנתו של דוד שנרצח שלשום (ג') בירושלים, סיפרה שהאח החשוד ברצח היה אלים כלפי בני המשפחה ואף הכה את אחיו ואחיותיו. לדברי רבקה האח, מוטי מוגזמוף, "השתלט על כל המשפחה והפגין טרור בתוכה. הוא איים עלינו, היה מאוד תוקפני כלפי המשפחה שפחדה להתלונן עליו. הוא הרביץ לאחים והאחיות שלו".

   

  הלילה נטמן דוד בהר המנוחות שבגבעת שאול בירושלים. מס מתקשה לעכל את המציאות בלעדיו. "הכרתי אותו מגיל 17, 45 שנה. אני מרגישה כמו בתוך חלום רע. דוד עבד ברשות השידור ותמיד עזר ואהב לפנק את הילדים והנכדים", היא אמרה. "אני עם דמעות בעיניים. אני לא מעכלת, בטוחה שעוד רגע הוא ייכנס".

  דוד מס מוטי מוגזמוף (צילום: עמית שאבי)
  (צילום: עמית שאבי)

  רבקה סיפרה ששוחחה עם דוד לפני שיצא לדירה ברחוב בר יוחאי בבירה, בה נרצח, ועל החשש מהאח החשוד. "כל הזמן דיברנו עם חברים וגם בתוך המשפחה על החשש ממוטי", היא אמרה. מוטי נותר להתגורר עם אמו בביתה אחרי שאב המשפחה הלך לעולמו.

   

  לדברי רבקה, אחרי שגם האמא מתה, "הוא איים בהספדים בהלוויה שלה. הוא אמר שהוא יגמור את הדין עם דוד. כשהאמא הייתה בחיים, דוד רק רצה את טובתה. לאורך השנים התקשורת בין מוטי לבין האחים הייתה אלימה. היה חשש שהוא יפגע באמא אבל בסוף פגע בדוד".

  החשוד ברצח (צילום: עמית שאבי)
  "היה מאוד תוקפני כלפי המשפחה". החשוד ברצח בבית המשפט(צילום: עמית שאבי)

  "אני לא מעכלת שאני הולכת להלוויה שלו. חצי מהגוף שלי כבר הלך. לא מעכלת שיותר לא אדבר עם דוד", אמרה רבקה שעות לפני ההלוויה. "לא יודעת איך אמשיך מכאן לבד. תמיד היה עוזר לכולם, דואג לכולם וויתר על עצמו כששם את עצמו אחרון. כך אני אזכור אותו".

   

  גאולה מגן, גיסתו של דוד, סיפרה שהייתה מודעת לסכסוך בינו לבין אחיו על הדירה שקיבלו בירושה. "דוד אמר שכבר אין טעם בסכסוך ושמוטי יישאר בבית וזהו", אמרה מגן. לדבריה, בפגישה אתמול, "דוד ייצג את החלק של הילדים שלי בירושה. הוא עזר לילדים שלי בכל הנוגע לזה".

  זירת הרצח בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
  זירת הרצח בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

  זירת הרצח בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  רצח ב ירושלים (צילום: גיל יוחנן)
  (צילום: גיל יוחנן)

  מגן סיפרה גם על השיחה האחרונה של עם המנוח. "שוחחתי איתו לפני שבוע והוא סיפר לי שנמאס לו מהוויכוח על הירושה של הבית. הוא רצה להשכין שלום. הצוואה אמרה שהבית מתחלק שווה בשווה בין כל האחים, שמונה אחים, והוא רצה שיהיה שלום ביניהם", היא אמרה. "דוד היה אדם מדהים, הכי טוב שיש. היו לו שבעה נכדים ושתי בנות שלהם דאג. תמיד נרתם לעזרה. הוא יצא לאחרונה לפנסיה ומאז הקדיש את זמנו למשפחה ולטיולים".

   

  אתמול הוארך מעצרו של האח החשוד בשמונה ימים. עוד לפני הדיון אמר החשוד: "אני אוהב את כולם. אני לא יודע איך זה קרה. אני אוהב אותו, אני מצטער. אני אוהב את כל האחים שלי". לדברי המשטרה, על גופו של הנרצח נמצאו 24 דקירות, כאשר הרקע למעשה הוא סכסוך בין האחים על סכום של 5.5 מיליון שקל.


  פורסם לראשונה 22/05/2019 21:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים