שתף קטע נבחר

המטפלת חנקה, הכתה, הטיחה ואיימה על תינוק: "אני הורגת אותך"

סטרה לתינוק בן 11 חודשים, הכתה אותו, דחפה מוצץ לפיו, הטיחה אותו על הספה ועל השטיח, ואיימה עליו: "די לבכות, די ליילל" וגם "תגיד לי, אתה נורמלי?". כתב אישום הוגש נגד המטפלת ציפורה דוד בגין התעללות בתינוק בנס ציונה. הוריו התעמתו איתה: "את השטן בהתגלמותו"

 

 

כתב אישום שהוגש הבוקר (יום ה') נגד המטפלת ציפורה דוד על התעללות בא', תינוק בן 11 חודשים מנס ציונה, מקפל בתוכו מסכת ארוכה של מהלומות פיזיות וצעקות. בין היתר מתואר שם כיצד חנקה אותו במגבת, הטיחה אותו לעבר הספה והשטיח, סטרה בפניו, הותירה אותו לבדו ואף צעקה לעברו שתהרוג אותו. 

 

דוד, בת 65 ממושב בית עובד, מואשמת בעבירה של התעללות בקטין או בחסר ישע. לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום ברחובות, דוד החלה לטפל בתינוק בינואר השנה בבתי הוריו וסבתו בנס ציונה, ותועדה במצלמות מתעללת בו בדרכים שונות בשבוע שעבר.

 

אחד המקרים הקשים שמתוארים בכתב האישום התרחש ביום רביעי בשבוע שעבר. בשעה 12 בצהריים, נכתב, המטפלת האכילה את התינוק "במהירות ובאגרסיביות". כשצעקה לעברו "פה גדול", התינוק החל לבכות. בתגובה, נטען, היא טפחה על לחיו וצעקה: "די לבכות, די ליילל". היא המשיכה להאכילו תוך כדי שהוא בוכה. בהמשך, דוד נעמדה מאחוריו, תפסה בראשו והצמידה בחוזקה לפניו מגבת. היא חנקה אותו למשך מספר שניות, נטען, "תוך שהתינוק בועט ברגליו ומנסה להסיר את המגבת מפניו".

תיעוד מטפלת מתעללת ()
תיעוד ההתעללות במצלמות
   

 

 

במקרה נוסף שמתואר באישום, מוקדם יותר באותו יום, המטפלת הרימה את התינוק והושיבה אותו בחוזקה על השטיח מול הטלוויזיה. זאת, תוך שהיא צועקת לעברו מספר פעמים "די לבכות" - והתינוק ממשיך בבכי. בתגובה, היא הכתה אותו בפיו. לאחר מכן, דחפה בחוזקה בקבוק לפיו וצעקה לו "תחזיק תשתה", תוך שהוא ממשיך לבכות בעוצמה.

הגשת כתב האישום נגד ציפורה טוב (צילום: יאיר שגיא)
ציפורה דוד בהגשת כתב האישום נגדה(צילום: יאיר שגיא)

אביו של התינוק בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא)
אביו של התינוק בבית המשפט(צילום: יאיר שגיא)

אמו של התינוק בבית המשפט (צילום: יאיר שגיא)
אמו של התינוק בבית המשפט(צילום: יאיר שגיא)
 

כשעה לאחר מכן, היא הטיחה את התינוק על השטיח וצעקה "די", כשנעמד וניסה לטפס על העגלה שלו. לפי כתב האישום, כשניסה התינוק לטפס שוב לעגלה, דוד הטיחה אותו על השטיח וצעקה "תגיד לי אתה נורמלי?". הוא החל לבכות והיא הרימה אותו פעם נוספת וצעקה שיפסיק.

 

באותו יום, כדי לגרום לו להפסיק לבכות, היא דחפה מוצץ לפיו וצעקה "די". בהמשך, כשסיימה להחליף לו חיתול, היא משכה את התינוק בידיו וצעקה עליו "תעמוד!". יומיים לפני אותם מקרים, נטען, היא האכילה אותו וצעקה עליו: "אני הורגת אותך".  

 

"הסביבה אמרה לנו לא לדאוג, סמכנו עליה"

לקראת הגשת כתב האישום, שחזרו הוריו בשיחה עם ynet את האירועים שקדמו לחשיפת ההתעללות בבנם. "היו לנו כל מיני מקרים שחזרנו הביתה והוא היה עם סימן כחול, מכה פה, ושריטה כאן, אבל הוא ילד מאוד פעלתן והרגיעו אותנו שככה זה", סיפרו.

 

"אנחנו הורים צעירים והסביבה אמרה לנו לא לדאוג", נזכר האב. "גם כששאלנו היא אמרה שהוא קיבל מכה קלה פה מהכיסא, והוא ילד פעלתן, אז סמכנו עליה ולא ציפינו שזה מה שקורה". לפי בני הזוג, המצלמות שתיעדו את ההתעללות תמיד היו שם, והמטפלת ידעה על קיומן.

 

ביום ראשון שעבר חלה התפנית. "המטפלת הגיעה מוקדם ביום ראשון ואנחנו עוד התפנקנו. הבן שלנו מאוד אוהב אנשים, אבל כשהוא ראה אותה הוא התחיל לצרוח", סיפר האב. "היא טענה שהצרחות נבעו מזה שהוא מבין שאנחנו נלך עכשיו לעבודה, וזה נשמע לנו הגיוני".  

וסט בפייסבוק של אמו של הפעוט בו התעללה המטפלת ציפורה דוד מנס ציונה ()
הפוסט שפרסמה האם בפייסבוק

באותו יום הציצו בני הזוג במצלמות, אך דבר לא נראה להם חריג. הייתה זו תמונה שצילמה סבתו של התינוק מאוחר יותר במהלך השבוע, שעוררה אצלם את החשד. "בתחילת היום המטפלת הייתה אצל הסבתא ואז הן התחלפו בזמן שהוא ישן, כשהוא התעורר הוא הרים את הראש לבדוק מי נמצא איתו ואת זה הסבתא צילמה. שם הבנו שמשהו לא בסדר, בדקנו את הסרטונים אחורנית ונחרדנו לגלות את ההתנהגות שלה באותו היום".

 

לאחר שצפו בשלל סרטונים שהראו כיצד המטפלת פגעה בבנם באופן שיטתי כמעט, הם התעמתו איתה. "זו לא הייתה החלטה קלה, הרגשנו שאנחנו חייבים תשובות ממנה", אמרה האם. "רצינו שתסביר ותגיד כמה זמן זה נמשך. היא הכחישה ואמרה שהיא רק 'ליטפה' אותו. צילמנו את המפגש בווידאו כדי שלא תוכל לשקר גם לגביו. במפגש איתה צעקנו, קיללנו, בכינו, התפרקנו, אבל לא עשינו לה מה שעשתה לבן שלנו, כי זה היה הופך אותנו למפלצות כמוה".

 

"בני רק רצה לעצום עיניים ולהתעורר מהסיוט"

בפוסט שהעלתה אתמול בחשבון הפייסבוק שלה, פנתה האם למטפלת: "ציפי את השטן בהתגלמותו, את הפרשה הזו אף אחד לא ישכח. אני מבטיחה לך. אני אלחם שלא יקלו עלייך". היא כתבה עוד בפוסט על התחושות הקשות שחווה המשפחה. "כבר שבוע שאנחנו חיים בתוך סיוט, לא ישנים, לא עובדים, חצי מתפקדים. את פגעת בדבר הכי יקר שיש לנו. אנחנו רק חושבים וחושבים איך לעזאזל יכולת לפגוע כך בתינוק שלנו?".

 

היא אף תיארה חלק מהאירועים: "כמה דקות לאחר שסיימת לחנוק את התינוק שלי, שלחת לי הודעה שהוא אכל 'יפה' צהריים, וטחנת לו את האוכל כי פחדת ש'יחנק', ואז הוא 'נרדם'. למה לא אמרת לי שדחפת לו קערת בולונז במהירות שאני אפילו לא מצליחה לאכול? למה לא אמרת לי שפחדת שהוא יחנק אז חנקת אותו 20 דקות קודם בעצמך עם מגבת עד שפרפר עם הרגליים ולקינוח נתת לו סטירות. למה לא אמרת לי שעילפת את הבן שלי שרצה רק לעצום עיניים ולהתעורר מהסיוט שנקלע אליו".

 

על אף הזעם הרב, ההורים אמרו כי לא יכלו להגיב באלימות כלפי המטפלת במפגש עימה. "מה הילד שלנו היה חושב עלינו כשהיה גדל ולומד שהרבצנו לאישה מבוגרת? איומה ככל שתהיה. גידלו אותנו לכבד ולאהוב, וכך נגדל את הילדים שלנו, להיות אותן נקודות אור שמעפילות על החושך. הלכנו מיד לתחנת המשטרה להגיש את התלונה. משטרת ישראל עושה עבודה יוצאת מן הכלל, מהרגע שהגשנו את התלונה הם מיד החלו לפעול, והשלב הראשון היה לעצור אותה ומשם התחילו את החקירה. אנחנו מאמינים שיהיה צדק והאישה הזו תשב זמן רב מאחורי סורג ובריח. זה יהיה הצדק שלנו".

 

בני הזוג מפצירים בהורים אחרים להיות ערניים. "המצלמות הצילו לא רק את חיי הילד שלנו אלא את כל המשפחה שלנו מאסון גדול יותר", מדגיש האב. "רק השבוע בעקבות המקרה שלנו התפרסמו עוד מקרים על התעללות בגנים וזה כי הורים בדקו את המצלמות", מוסיפה האם. "חשוב מאוד להקשיב לתחושות הבטן ולהיות ערים לסימנים של הילדים שלנו, אנחנו ההורים צריכים להיות עירניים ולדאוג לילדים שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים