שתף קטע נבחר

מחאה נגד האלימות במגזר הערבי: "מספר הנרצחים רק ילך ויעלה"

עשרות מתושבי המשולש והצפון יצאו בשיירת רכבים עד לכנסת כדי למחות על האלימות הגואה. "אין מי שיטפל בתופעה החמורה שהורסת הרבה משפחות", אמר אחד המפגינים. אשתו של תושב באקה שנרצח השבוע: "תכנן את חגיגות יום ההולדת של הבת שלנו"

 

 

 

עשרות מפגינים מאזור הצפון והמשולש יצאו הבוקר (ה') בשיירת רכבים מוואדי ערה, דרך כביש 6 ועד הכנסת בירושלים במחאה על הפשיעה ומעשי הרצח בחברה הערבית. הם הניפו כרזות שעליהן נכתב, בין היתר: "מוות לערבים זאת לא סיסמה, זאת עובדה - ארגוני הפשע מבצעים", "התלוננת, נרצחת" ו-"בכל כפר שנפתחה תחנת משטרה, הפשע משתולל.

 

אשרף עומר, תושב כפר כנא, אמר: "אנחנו לא שייכים לאף גוף. החלטנו להתחיל במאבק נגד הרצח והפשיעה בחברה הערבית. נמאס לנו לחיות עם רציחות ואין מי שיטפל בתופעה החמורה, שהורסת הרבה משפחות. יהיו לנו עוד פעילות בשטח בכדי לנסות למגר את האלימות שסובלים ממנה בכל היישובים הערבים".

הפגנה נגד הפשיעה והאלימות במגזר הערבי ()

הפגנה נגד הפשיעה והאלימות במגזר הערבי ()
הפגנה נגד הפשיעה והאלימות במגזר הערבי ()

הפגנה נגד הפשיעה והאלימות במגזר הערבי ()

עיסא פאיד (אבו אלריתאג') אמר: "מספרי הנרצחים רק ילך ויעלה. לפי הנתונים שרואים מבין כל מיליון נרצחים, 47 קורבנות לעומת בחברה היהודית שמונה נרצחים מכל מיליון. אם לא נמשיך ברעש ואם לא נצא להפגין ולהשמיע את הזעקה, אז הממשלה והמשטרה וכל הגורמים האחראיים יפקירו אותנו כרגיל".

 

משתתף נוסף במחאה, מג'די ותד, אמר כי "התפשטות האלימות והפשע בחברה הערבית הוא דבר שמאיים על כל אחד מאיתנו. אפילו הילדים מפחדים לצאת מהבית. אם לא ניקח את היוזמה להשפיע על האחראים בכל הדרגים, אם זה הממשלה, המשטרה, המנהיגות הערבית וראשי רשויות, אז האלימות תמשיך להשתולל".

 

ותד הוסיף: "האחריות היא של כולנו, ואי אפשר לעבור על העניין כאילו לא היה כלום. משפחות נהרסות, ילדים נשארים בלי אבא ועסקים קורסים. לא רוצים לערוך רק ישיבות והחלטות כמו שתמיד. המצב מצריך מאבק בשטח על מנת ללחוץ על כל האחראים לנקוט צעדים למיגור הפשיעה והרציחות".

הפגנה נגד הפשיעה והאלימות במגזר הערבי ()
הפגנה נגד הפשיעה והאלימות במגזר הערבי

ילדה נפגעה רסיס ()
הילדה שנפגעה מרסיס במהלך ארוחה ברמדאן

אשתו של הנרצח אחמד גראגמה מבקה יחד עם בתה אסיל ()
ריתא דראגמה, עם בעלה שנרצח אחמד ובתם אסיל

לפני כיומיים ילדה נפצעה מרסיס בזמן שישבה בסעודת רמדאן עם בני משפחתה באום אל-פחם. קרוב משפחתה אמר: "כדורים חדרו לתוך הבית ועברו ליד ראשה של הילדה. אם הקליעים פגעו בילדה הארע היה מסתיים באסון. גם בבתים שלנו אנחנו בסכנה. עד מתי זה ימשך. היום פגעו בילדה ומחר יפגעו בעוד אנשים שחפים מפשע".

 

ריתא דראגמה, שבעלה אחמד נרצח לפני ארבעה ימים בבאקה אל-גרבייה אמרה: "בעלי לא עשה כלום. הרוצח הרס לנו את המשפחה. לא יודעת איך להמשיך את החיים יחד בלעדיו. בעלי תכנן את חגיגות יום ההולדת הראשון של הילדה שלנו אסיל. הוא אמר 'אני אעשה אחלה יום הולדת' ולצערי הוא מת לפני שיחיה את הרגע הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים