שתף קטע נבחר

תיעוד: מעצר אלים של נער בעל צרכים מיוחדים

הנער, אוטיסט החוסה במוסד המותאם לצרכיו, תועד כשהוא מוצמד לרצפה על-ידי לוחמי מג"ב בזמן שפניו מדממות והוא צורח. ח"כים קראו למצות עם הלוחמים את הדין. המשטרה: הנער תקף שוטרת

 

 

נער בן 17 בעל צרכים מיוחדים שהגיע אתמול (ד') לחגוג במדורה בירושלים נקלע לעימות עם שוטרים ונעצר בבריונות. הנער, אוטיסט החוסה במוסד המותאם לצרכיו, נעצר בזמן שפניו מדממות ונאזק. במשטרה טענו כי למעצרו קדמה זריקת אבנים ותקיפת שוטרים, והוסיפו כי הנער שנעצר תקף שוטרת.

שוטרי מג
הנער מוצמד לניידת משטרה

בסרטון שבו תועד האירוע נראים שוטרים עוצרים את הנער ומצמידים אותו לרצפה כשפניו מדממות. הם השתלטו עליו ואזקו אותו למרות צעקות הקהל ששהה במקום וקרא להם לעזוב אותו.

 

במשטרה אמרו כי לוחמי מג"ב שעצרו אותו לא הבחינו כי הוא בעל צרכים מיוחדים, וטענו כי רק בעת המעצר הקהל שהיה סביב זעק לעברם שמדובר בנער אוטיסט.

שוטרי מג
שוטרי מג"ב מטיחים את הנער ברצפה

הסרטון שבו מתועד המעצר הופץ במהרה ברשתות החברתיות השונות וגם בקרב חברי כנסת, שהתייחסו למראות הקשים.

 

ח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן אמרה: "התקשיתי להירדם בלילה אחרי התמונות הללו של אלימות שוטרים קשה נגד נער אוטיסט, זב דם, ממרר בבכי. אני מצפה מהמשטרה לטפל בליקוי הפנימי הזה".

 

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), שוחח לפני זמן קצר עם הורי הנער שהותקף ואמר: "הודעתי למשטרה כי תיעוד האירוע הקשה מוכיח מעל לכל ספק כי מדובר בהתנפלות מיותרת תוך התעללות בחסר ישע. זהו מקרה חמור שאין לעבור עליו לסדר היום", אמר.

 

סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, הגיב למקרה אף הוא ואמר כי "הלב דומע כשחושבים על אותו נער מיוחד ועל מה שעבר. הצפייה בתיעוד האלימות הקשה שספג היא בלתי נסבלת והשנאה וחוסר האנושיות שמפגינים השוטרים היא מתחת להבנת בן אנוש. אני דורש ממפכ"ל המשטרה ומהשר לביטחון הפנים למצות את הדין באופן מיידי עם האחראים לפשע הזה ולהשעות אותם מהמשטרה לאלתר".

שוטרי מג

הרב שמעון לוי, מנכ"ל מוסד "שיח סוד" שבו שוהה הנער לתיעוד האלימות המשטרתית כלפי הנער מסר: "אנחנו מצטערים על המקרה החמור והמיותר. במקביל לטיפול המקצועי שניתן לנער, אנו פועלים בתיאום עם המשפחה ובליווי משפטי על מנת לעמוד על זכויותיו. נקיים שיח עם המשטרה ונעשה הכל כדי שמקרים קשים כאלו לא יישנו".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך פעילות המשטרה אתמול לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים.

 

"מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות. במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע״י מד"א. יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים