שתף קטע נבחר

ממונה על מניעת הטרדות מיניות מואשם בעבירות מין בצעירים

סמנכ"ל תיאטרון האינקובטור אביתר לארי מואשם בשורה ארוכה של עבירות מין ברשת בנערים וצעירים בני 15 עד 24. במקביל לתפקידו הוא משמש כממונה על יישום "האמנה למניעת הטרדות מיניות" עבור שחקני התיאטרון

 

אביתר לארי (מתוך עמוד הפייסבוק)
אביתר לארי(מתוך עמוד הפייסבוק)

אביתר לארי (32), סמנכ"ל תיאטרון האינקובטור בירושלים, ממונה בארגונו על יישום "האמנה למניעת הטרדות מיניות בעולם המשחק" מטעם ארגון השחקנים בישראל (שח"ם). היום (ו') הואשם לארי בשורה ארוכה של עבירות מין שביצע באמצעות הרשת בנערים וצעירים בני 15 עד 24.

 

כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, מייחס ללארי מעשה סדום בהסכמה שהושגה במרמה, גרימת מעשה מגונה בהסכמה שהושגה במרמה והעברת מידע כוזב במחשב.

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שיר בן עמי-רויטמן, לארי פגע מינית באמצעות האינטרנט ב-17 צעירים וכן יצר קשר וניסה לפגוע מינית ב-10 צעירים נוספים.

 

כתב האישום מתאר מסכת מתמשכת של כמה שנים, שבמהלכן פנה לארי לצעירים רבים באמצעות יישומים ואתרי היכרויות שונים תוך שימוש בזהות בדויה של נערה צעירה, במטרה לפתותם במרמה להתכתב עמו ובהמשך להצטלם עבורו בעירום מלא או חלקי ולבצע בעצמם מעשי סדום ומעשים מגונים.

 

לצורך כך פתח הנאשם חשבונות פייסבוק, אינסטגרם וסקייפ פיקטיביים ובאמצעותם יצר קשר עם הצעירים תוך כדי שהוא מתחזה לצעירות בשמות "דינה כלפון", "דניאלה חלפון" ו"דינה ג'ונאס".

עו"ד שושן ()
עו"ד שושן

בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו של לארי עד תום ההליכים צוין כי "המשיב פעל בצורה מניפולטיבית ומתוחכמת, בשיטתיות ובדפוס פעולה חוזר כלפי מספר רב של קטינים ובגירים, תוך שהוא מנצל את מאפייני האינטרנט המאפשרים לנהל התכתבויות ושיחות וידאו באנונימיות.

 

"מעשיו של המשיב, בהיקפם ובנסיבותיהם כפי שפורטו בכתב האישום, מלמדים על המסוכנות המינית הגבוהה הנשקפת ממנו ועל הדחפים המיניים השולטים בו, כשברור שהוא נעדר כל יכולת להימנע ממימושם".

 

פרקליטו של לארי, עו"ד יהודה שושן, מסר בתגובה: "טרם קיבלנו את חומר החקירה אך גם מכתב האישום עולה שמרשי לא ביקש להיפגש עם מי מהמתלוננים וכל הנטען הוא שיחות אנונימיות באמצעות האינטרנט. לכשנקבל את חומר הראיות אטען לגופו של עניין".

 

האמנה שהנאשם היה ממונה ליישמה

ב"אמנה למניעת הטרדות מיניות" של ארגון השחקנים צוין כי "על מנת להבטיח קיומה של סביבת לימודים ועבודה בטוחה בתחום המשחק, ללא חשש לפגיעה בכבוד, בחירות ובפרטיות של שחקנים ושחקניות, יזמנו בשח"ם אמנה למניעת הטרדות מיניות בעולם המשחק ואנו מלווים באופן צמוד שחקניות אשר חוו הטרדה מינית בשיתוף עם מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות הטרדה מינית וגורמים מקצועיים נוספים.

 

"אנו דוגלים במדיניות ברורה ונגישה השוללת הטרדות מיניות והתנהגויות פסולות אחרות בעלות רקע מיני כלפי שחקניות ושחקנים, במטרה להביא לצמצום ואף לביעור של הטרדות מיניות בעולם המשחק.

 

"אנו מעמידים לרשותכן מספר כלים על מנת להתמודד עם הטרדה מיניות או חשד מצדכן להטרדה מינית אשר חוויתן במהלך עבודתכן כשחקניות בכל מסגרת ובכל זמן".

 

מנכ"ל ארגון השחקנים בישראל (שח"ם), אורי רשטיק, אמר: "אביתר לארי מעולם לא היה ממונה מטעם שח"ם על הטרדות מיניות. שח"ם מפרסמת כשירות לציבור חבריה את רשימת הממונים והממונות במוסדות תרבות על הטרדה מינית כפי שמועברים ממוסדות התרבות עצמם, כך גם היה למועדון האינקובטור.

 

"לשח"ם אין קשר ולא היה קשר לאביתר לארי מעשים אלו בחומרה רבה ואנחנו נפעל מול תיאטרון אינקובטור על מנת לוודא ששחקנים ואמנים לא נפגעו מהתקפותיו של אביתר לארי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק
הנאשם אביתר לארי
מתוך עמוד הפייסבוק
מומלצים