שתף קטע נבחר

נעצרים עם מזוודות גת: חשש מניצול ישראלים להברחות לחו"ל

במשרד החוץ מזהירים מגידול במעצרים של צעירים ישראלים בחו"ל, שנתפסים עם מזוודות עמוסות בעלים האסורים במדינות רבות. חלק מהם נמצא במצוקה, ומנוצל על-ידי הבלדרים שאותם לא ניתן לעצור - כי בארץ הגת חוקי

גת ()
גת. ארכיון

משרד החוץ הזהיר אתמול (שבת) צעירים ישראלים מבלדרות של עלי גת לחו"ל. זאת, על רקע התרחבות תופעת מעצר צעירים ישראלים בשל ניסיונות להכניס מזוודות עמוסות בגת לאירופה, שרבות ממדינותיה אוסרות את מכירתו ואת השימוש בו.

 

בשלושת החודשים האחרונים נעצרו יותר מ-20 ישראלים עקב ניסיון להכניס גת למדינות שונות ברחבי העולם. בשבוע שעבר נעצרו שתי צעירות ישראליות בנמל התעופה בציריך, לאחר שבבדיקה שנערכה בכבודתן נמצאו עלי גת בכמות גדולה ומסחרית.

 

משרד החוץ הדגיש כי מדובר בעבירה על החוק, והעבריינים מסתכנים בעונשי מאסר ובקנסות גבוהים בהתאם לחוקים המקומיים.

גת (צילום: רשות המכס)
גת שנתפסה במכס. ארכיון(צילום: רשות המכס)

עוד מציינים במחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ, כי מהדיווחים עולה חשש שנעשה ניצול של תמימותם של צעירים ישראלים במצוקה. אחת הצעירות שנעצרה בציריך היא נערה במצוקה שהורחקה מבית הוריה לאחר שחזרה בשאלה.

 

גורמים שמעורבים בנושא אומרים שהבלדרים מנצלים צעירים ישראלים משכבות מוחלשות בכדי לעשות כסף קל. הם גם מתדרכים את הצעירים שאם ייעצרו - שלא יעדכנו את השגרירות. הרשויות בישראל יודעות מי האדם ששולח אותם, אך מכיוון שבישראל שימוש בגת הוא חוקי – אי אפשר לעצור אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים