שתף קטע נבחר

אתונה: ישראלי שנעדר אותר בתום חיפושים נרחבים

יאיר צור, בן 34, המטייל עם משפחתו ביוון נעלם במדרחוב באתונה, ואותר לאחר מכן על ידי אחד מהישראלים שהשתתפו במאמצי החיפוש. הקונסולית באתונה, צוות האבטחה של השגרירות, הקהילה היהודית וגורמים פרטיים סייעו במאמץ

הישראלי יאיר צור, בן 34, שנעדר מאז יום שבת בבוקר באתונה שביוון, נמצא הלילה (ראשון) בתום חיפושים נרחבים כשהוא בריא ושלם על ידי אחד מהישראלים שחיפשו אחריו.

 

יאיר, שנמצא על הרצף האוטיסטי, שוהה באתונה בחופשה עם משפחתו. הם טיילו במדרחוב באתונה והוא נעלם. על פי המודעה שפרסמה המשפחה, יאיר נראה בפעם האחרונה בשעה 11:00 בבוקר ברחוב ארמו באתונה.

בקשה לסיוע הנעבר יאיר צור באתונה (באדיבות המשפחה)
יאיר צור שנעדר באתונה (באדיבות המשפחה)
 

קונסולית ישראל באתונה ליליאן חיים ואנשי האבטחה של שגרירות ישראל חברו להורים וחיפשו יחד איתם את יאיר. הקב"ט והקונסולית פנו לאנשי הקשר שלהם במשטרה המקומית והם סייעו בכל דרך אפשרית. לחיפושים נרתמה גם הקהילה הישראלית באתונה ואף נפתחה קבוצת וואטסאפ שריכזה את החיפושים.

 יאיר צור נעדר יוון אתונה ישראלי בחו
יאיר צור (משמאל) לאחר איתורו

 יאיר צור נעדר יוון אתונה ישראלי בחו

חיליק מגנוס ממגנוס איתור וחילוץ הופעל על-ידי חברת הביטוח פספורטכארד שבה מבוטח הנעדר, ואמר אתמול: "נעשים מאמצים משולבים. צוות שלנו עוסק באיתור. איש שלנו הגיע למקום על מנת לרכז את הפעילות. המשפחה מעודכנת ומשותפת במאמץ. קונסולית ומשרד החוץ מניעים את ההליך המשטרתי ועושים כל שניתן. עשרות מתנדבים סורקים, גופי תיירות שלחו למקום אנשים. נעשית עבודה מודיעינית ומבוצעים חיפושים. מוקד השליטה שלנו בשתוף המחלקה לישראלים בחול מנהלים את האירוע".

 

אמש נפתח חפ"ק בבית חב"ד באתונה ונערך תדרוך בהשתתפות בני משפחתו של יאיר צור, הקונסולית ונציגים נוספים מהשגרירות, צוות חילוץ של מגנוס ועוד עשרות מתנדבים ישראלים שהתגייסו לסייע בחיפושים. המשטרה המקומית המשיכה לפעול והקונסולית ושאר הצוותים היו בקשר עם המשטרה.

 

דוד עזריאל, מדריך תיירים ישראלי שגר בקפריסין והתגייס גם הוא למאמצים, סיפר אתמול: "יש הרבה ישראלים שגרים באתונה שיצאו לרחוב למצוא אותו. הדרכון שלו נמצא. זה די מדאיג אותי משום שעברו הרבה שעות. הוא לא מתקשר. לא באנגלית. הוא כנראה לא אכל ולא שתה. המשטרה שם מעורבת. אני בקשר עם הקונסולית שמסתובבת לחפש אותו".


פורסם לראשונה 25/05/2019 21:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים