שתף קטע נבחר

הפועל נהרג בנפילה מהגג - מעסיקו נאשם בגרימת מוות ברשלנות

דאהר אבו זלטה עבד על גג מפעל בקריית גת ללא הדרכה ובלי רתמת בטיחות, כשלפתע החלק שעליו עמד התמוטט - והוא נפל מגובה של 9 מטרים. מעסיקו הואשם באחריות למותו ובשורת עבירות בטיחות

ארכיון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ארכיון(צילום: עידו ארז)

תושב קריית גת נאשם בגרימת מוות ברשלנות לאחר שהעסיק עובדים בניגוד לתקנות - וכתוצאה מכך אחד מהם נפל במהלך תיקון גג ונהרג לפני כשנתיים וחצי.

 

מכתב האישום שהוגש היום (ראשון) לבית משפט השלום באשקלון עולה כי המעסיק, יצחק בן חמו, החזיק בבעלותו עסק לעבודות מתכת ומסגרות - וסיפק שירות עבור מפעל בעיר. 

 

דאהר אבו זלטה, בן 40 שהגיע באוקטובר 2016 ליומו הראשון בעבודה תחת בן חמו, עלה על אחד מגגות המפעל בגובה של 9 מטר לצורך פירוק וסיכוך מחדש. הוא דרך על אחד מלוחות האיסכורית שהיו על הגג - וכתוצאה מכך הלוח נשבר והוא נפל אל תוך הפתח שנפער. אבו זלטה פונה לבית החולים עם חבלות קשות בכל חלקי גופו ומת כעבור כמה שעות.

 

התוצאה הקטלנית, לפי הפרקליטות, נובעת מרשלנותו של בן חמו שאישר לעובדיו לעלות על הגג מבלי שנבדק באופן יסודי על-ידי מהנדס או הנדסאי המסוגלים לוודא שהעבודה עליו מתאפשרת בצורה בטיחותית. "הנאשם העסיק את המנוח מבלי שהמנוח קיבל הדרכה ממדריך מוסמך לעבודה בגובה, ומבלי שהיה בעל אישור תקף המעיד על ההדרכה", נכתב בכתב האישום.

 

עוד צוין כי "כלל העובדים ביצעו את העבודה על הגג מבלי שהם מאובטחים בצורה כלשהי באחת מהמערכות למניעת נפילה המפורטות בתקנות העבודה בגובה, מבלי שהם רתומים ברתמת בטיחות ומבלי שננקטו אמצעים שימנעו נפילתם בהתחשב במבנה הגג ובשבירותו ומבלי שברשותם לוח דריכה מתאים, כדי שיונח כך שבזמן העבודה עליו תימנע שבירת סיכוך הגג.

 

"העובדים אף עבדו על הגג מבלי שהותקנה באופן יציב ונאות רשת מגן מתאימה לאופי העבודה הנדרשת לפי תכנון, הנחיה והשגחה של מהנדס אזרחי רשום", נכתב. 

 

במקביל, המשטרה פתחה הבוקר בחקירה משותפת עם משרד הרווחה בעקבות נפילת פועל במפעל מתכת באשקלון. הפועל, בשנות ה-20 לחייו, נפצע באורח קשה מאוד ופונה להמשך טיפול בבית החולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים