שתף קטע נבחר

ח"כ לשעבר באסל גטאס שוחרר מהכלא

ח"כ לשעבר גטאס שוחרר לאחר כשנה ו-10 חודשים במסגרת שחרור מנהלי, אחרי שנשפט לשנתיים מאסר על הברחת טלפונים ניידים לאסיר ביטחוני. לפני כחצי שנה נדחתה בקשתו לשחרור מוקדם כי לא היה מעורב בהליך שיקומי

 

 

ח"כ לשעבר באסל גטאס שוחרר הבוקר (יום ב') מכלא מגידו במסגרת שחרור מנהלי, כחודשיים לפני תום מאסרו, לאחר שסיים לרצות שנה ועשרה חודשי מאסר בגין הברחת טלפונים סלולריים לאסיר הביטחוני וליד דקה בכלא קציעות. על גטאס נגזרו שנתיים מאסר במסגרת הסדר טיעון.

באסל גטאס עם משפחתו לאחר השחרור ()
באסל גטאס עם משפחתו לאחר השחרור מהכלא

גטאס נעצר בדצמבר 2016 לאחר שנתפס מבריח טלפונים לדקה. הוא הואשם והורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור, הכנסה של ציוד אלקטרוני לבית סוהר והעברת מכתב האסור על פי פקודת בתי הסוהר. בגזר הדין נקבע שבמעשיו יש קלון, והוא חויב גם בקנס של 120 אלף שקל. עוד נגזרו עליו 18 חודשי מאסר על תנאי.

 

 
באסל גטאס ()
באסל גטאס

 

גטאס החל לרצות את עונשו ב-2 ביולי 2017 בכלא גלבוע, ומאז עבר בין כמה בתי כלא. את תקופת מאסרו סיים בכלא מגידו, בשל הגדרתו כאסיר ביטחוני. השופט איתי גונן ברסלר ציין בגזר דינו של גטאס כי "בשים לב להיקף הציוד וזהותם של מקבלי הציוד ונסיבות כליאתם אפשר לומר שמדובר בפוטנציאל ביטחוני בנסיבות מחמירות. הוא ניצל את מעמדו כחבר כנסת ואת האמון שנתנו בו השיטה הדמוקרטית ושב"ס. האמון שהופר הוא כלפי כלל הציבור ולא רק כלפי בוחריו. יש גם נזק אישי אפשרי של פגיעה באמון הציבור בחברי כנסת אחרים".

 

בנובמבר האחרון נדחתה בקשתו של גטאס לשחרור מוקדם על-ידי ועדת השחרורים, בטענה שהעבירות שבהן הורשע חמורות ביותר והיה בהן כדי לפגוע בביטחון המדינה ובביטחון אזרחיה. עוד נטען כי הוא לא היה מעורב בכל הליך טיפולי או שיקומי בבית הסוהר, וכי הוא התקשה להביע חרטה באופן מילולי ובכנות על המעשים שבהם הודה.

 

 

כיומיים לאחר אישור הסדר הטיעון עמו, הגיש גטאס את התפטרותו מהכנסת. "הרגשתי מהיום הראשון בפרשה שכל מה שעשיתי היה מעשה אישי שלא קשור לאיש או למפלגה", אמר גטאס במסיבת עיתונאים כמה ימים לפני הגשת ההתפטרות.

 

"אני פעיל פוליטי, חברתי וציבורי, פעיל זכויות למען העם והמולדת שלי שעומדת מול כיבוש. בתיק הזה נכפה עליי להתנהג באווירה עוינת, עם הדלפות ושקרים. השופט לא נכנע לאווירה הזאת וקבע, לאחר עיון, שאין בתיק הזה עבירות ביטחוניות ועבירות אחרות. החלטתי לקבל את ההסכם של מאסר בפועל לשנתיים. המחיר שאני משלם הוא לא לשווא והעינוי של האסירים שלנו יזכה לתשומת לב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ לשעבר באסל גטאס חזר לביתו
מומלצים