שתף קטע נבחר

החרדים מנעו תקציב לקהילה הגאה בי-ם, רב העיר ביקש לאסור דגלי גאווה במצעד

חברי המועצה החרדים מנעו את התקציב השנתי למרכז הקהילה הגאה בעיר, למרות קביעת בג"ץ למניעת האפליה נגד המוסד. "הבית הפתוח": גם המשטרה, מד"א וכיבוי אש מערימים קשיים

מצעד הגאווה בירושלים לשנת 2018 (צילום: EPA)
מצעד הגאווה בירושלים. ארכיון(צילום: EPA)
 

שבוע וחצי למצעד הגאווה בירושלים, וגורמים חרדים מערימים קשיים על הקהילה הגאה בבירה: חברי המועצה החרדים מנעו היום (ב') את אישור התקציב השנתי ל"בית הפתוח לגאווה וסובלנות" בעיר, העומד על כ-475 אלף שקלים. חברי סיעת "התעוררות" וכן חברי המועצה לורה ורטון ויוסי חביליו הצביעו בעד אישור התמיכה בוועדת התמיכות העירונית, אולם חברי המועצה החרדים גברו עליהם. בשנת 2010 הפסיק בג"ץ את אפליית הבית הפתוח והורה לעירייה לתמוך בו תקציבית כמו מוסדות אחרים בבירה.

 

בתוך כך, רב העיר ירושלים אריה שטרן פנה לראש העיר משה ליאון, וביקש ממנו לא לתלות דגלי גאווה לרגל המצעד, שייערך ביום חמישי הבא.

 

"ב-48 השעות האחרונות אנחנו עדים למתקפה של ממש נגד הבית הפתוח ונגד מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, בעוצמות ובהיקף שאנחנו לא זוכרים כדוגמתו שנים רבות - שבוע וחצי לפני שהמצעד אמור לצעוד", אמרו בבית הפתוח.

 

עוד ציינו כי השנה הם נתקלו בקשיים נוספים מצד משטרת ירושלים, מגן דוד אדום וכיבוי אש, בניגוד להתקדמויות הרבות בשנים החולפות. "מול הנסיונות לפגוע, ואולי אף לבטל את המצעד, תתכנס הנהלת הבית הפתוח לישיבת חירום הערב ותעדכן בצעדים הבאים בהקדם", הוסיפו.

 

יו"ר סיעת "התעוררות" במועצת העיר ירושלים, עופר ברקוביץ, התייחס לדברים ואמר: "קואליציית ליאון ממשיכה לפגוע באיזונים העדינים בירושלים, ושוללת היום את התמיכה בבית הפתוח. זאת החלטה לא חוקית, הנוגדת את פסיקת בית המשפט העליון. ככה לא מנהלים עיר מורכבת. לכל קהילה הזכות לקבל תקציב בירושלים. המנסים למנוע זאת פוגעים ביכולתה של ירושלים להיות מורכבת מכל גווני החברה הישראלית. נילחם לשנות את ההחלטה ונתמוך בתקציב גם לקהילה הגאה בירושלים".

 

ברקוביץ הוסיף: "חברי המועצה הפלורליסטים בקואליציית ליאון צריכים לעשות חשבון נפש, אם הם עלי תאנה חסרי השפעה".

 

עיריית ירושלים מסרה בתגובה: "העירייה פועלת לפי עקרון שמירת הסטטוס-קוו, וכיבוד כל אדם באשר הוא. תקצוב הבית הפתוח יאושר במועצה ביום חמישי הקרוב, כבכל שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
מצעד הגאווה בירושלים. ארכיון
צילום: EPA
מומלצים