שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אתה לא שוורצנגר": רופא שיניים נסחט במאות אלפי שקלים
  רופא שיניים מהקריות היה נתון לסחיטה באיומים במשך יותר מעשור לאחר שביקש להפסיק הסדר שיווק עם מיכאל גולדשטיין מקריית ביאליק. בכתב האישום נגד גולדשטיין נטען בין היתר כי הוא סחט מהרופא 700 אלף שקלים

  רופא שיניים מהקריות, שהציע למכר לשווק את המרפאה, נפל במהלך השנים קורבן לאותו אדם שסחט ממנו באיומים מאות אלפי שקלים. לפני כשבועיים, לאחר יותר מעשור שבו היה קורבן לסחיטה, החליט רופא השיניים להתלונן במשטרה. האיש נעצר והיום (ב') הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה.

   

  מחקירת היחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה, ומכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז חיפה, עולה כי ההיכרות בין רופא השיניים לבין הנאשם, מיכאל גולדשטיין (60) מקריית ביאליק, החלה לפני כ-15 שנה. הרופא הוא שפנה לנאשם, משום שסבר שהוא אדם בעל קשרים. הוא הציע לגולדשטיין שיפנה אליו מטופלים, תמורת כמחצית מרווחי המרפאה ותשלום עבור קו טלפון. ההסדר עבד למשך כמה שנים.

   

   (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  בתחילת שנת 2009 הודיע הרופא לנאשם כי הוא מפסיק את ההסדר ביניהם. לפי כתב האישום, "גולדשטיין איים על המתלונן בפגיעה שלא כדין בגופו או בגופו של אדם אחר, ברכושו ובפרנסתו, באומרו שהמתלונן חייב לשלם לו בכל יום ה-15 לחודש סך של 6,000 שקלים וכן להמשיך לשלם את מנוי קו הטלפון, כל זאת לתקופה של חמש שנים ואם לא ישלם, אזי יפגעו בו, בבנו ובהוריו ויסגרו לו את המרפאה. כל זאת עשה הנאשם כדי להניע את המתלונן לשלם לו את הכספים".

   

  בהמשך חזר הנאשם על דרישתו לתשלום חודשי ועל איומיו. בימ"ר חושדים כי גבה ממנו סכום של כ-700 אלף שקלים, עד שהרופא העז להתלונן.

   

  "בהתחלה ירביצו לך כדי להסביר" 

  בחומר הראיות שיחות שהוקלטו על ידי הרופא, ובו נשמע הנאשם מאיים על הרופא באלימות קשה: "איפה אתה נמצא איפה נוסע, איפה הילד גר כולם יודעים מצוין... ככה אנחנו עובדים... תחיה ברוגע... תמכור תחתונים... אתה תמצא מה למכור... אני מזהיר אותך... פעם אחת כשתהיה פשלה קטנה אני אומר לך שאתה תצטער על זה... בהתחלה ירביצו לך כדי להסביר. אני מקווה שאתה לא שוורצנגר להתנגד יותר מדי, בהתחלה מרביצים לך פשוט יכופפו אותך, אתה משלם כסף על הרוגע שלך".

   

  בסופו של דבר, לאחר יותר מ-10 שנים של סחיטה, העז הרופא והתלונן במשטרה. בהנחיית הימ"ר, הוא קבע פגישה עם הנאשם ומסר לו במהלכה כ-3,000 שקלים. בצאתו מהמרפאה נעצר הנאשם על ידי החוקרים.

   

  גולדשטיין הכחיש בחקירתו את המיוחס לו, ומסר כמה גרסאות לגבי מקור הכספים, בהן כי מדובר בהחזר הלוואה או כי הרופא מסר לו מעטפות עם דולרים כדי שימיר אותם או יעביר אותם עבורו לחו"ל.

   

  במשטרה אמרו היום כי הם רואים בחומרה "התנהגות בריונית המסכנת את שלום הציבור ופוגעת בתחושת הביטחון. המשטרה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לחשוף, לעצור ולכלוא אחרי סורג ובריח כל מי שינסה לאיים ולפגוע. בנוסף אנו מדגישים כי אין לשתף פעולה עם גורמים עבריינים ויש להגיש תלונה ללא כל דחייה או היסוס".

   

  עו"ד בוריס שרמן, שמייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר כי יגיב בפרוטרוט רק לאחר לימוד חומרי החקירה. "נדגיש שהנאשם מסר גרסה מפורטת בחקירותיו, והסביר את האינטראקציות הכספיות שהיו לו עם המתלונן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים