שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קורקינט שיאומי התפרק בנסיעה. היבואנית: אל תכנסו לבורות

  רוכבת קורקינט חשמלי חוותה את אחד הסיוטים הגדולים - הכידון נותר בידיה, מנותק מהכלי עליו היא עומדת. תגובת יבואנית הכלי לאולפן ynet אינה מעודדת

  קורקינט חשמלי הפך תוך זמן לא רב לאמצעי תחבורה-אישית מועדף ברחובות. עלויות רכישה ותחזוקה שוות לכל נפש, מהירות הגעה חסרת תחרות לכל נקודה בעיר ושחרור מוחלט מבעיות חניה, מהווים תמהיל שכל רכב פרטי - וכמובן תחבורה ציבורית - אינם יכולים להתחרות בו. אבל הרכיבה אינה נקיה מסכנות. בעיית המפגש עם הולכי רגל מוכרת היטב, הסכנה ממכוניות על הכביש אינה זרה לאיש וגם רכיבה שאינה מתחשבת במגבלותיו הדינמיות, הפילה לא מעט קורבנות. תרתי משמע. מה שפחות מוכר לציבור הרוכבים היא שלמות הכלי המוטלת בספק.

   

   

  כפי שגילתה מאיה וייסמן, שמצאה עצמה תוך כדי רכיבה על קורקינט של שיאומי הפופולרי עם כידון חופשי ביד, כשהוא אינו מחובר למשטח הרכיבה על-ידי המוט המוכר והמתקפל.

   

  אז נסעת על קורקינט שפשוט התפרק לך בנסיעה?

  "כן, קורקינט שרכשתי מהחנות של שיאומי. הוא היה אצלי מספר חודשים שבמהלכם הגעתי לחנות כמה פעמים לצורך תיקונים ותחזוקה. וכמו שיכולים לראות בתמונה, רגע אחד אתה נוסע נסיעה רגילה במסלול אופניים, רגע שני הכידון מתנתק מהקורקינט".

   

  כידון קורקינט ()
  הקורקינט המפורק

   

  זה מקרה רק שלך או ששמעת על אחרים?

  "כשפרסמתי פוסט בפייסבוק במטרה להזהיר, קיבלתי מאות אם לא אלפי תגובות של אנשים שקרה להם מקרה דומה. ההבדל היחיד הוא בנזק הגופני. זה ממש ענין של מזל איפה זה תופס אותך, בכביש ראשי או במדרכה".

   

  וכאשר ניסית לפנות אל החנות שמכרה לך, מה קרה?

  "הייתי בטוחה שיהיו בהלם בדיוק כמוני אבל התשובות שלהם היו מאוד מקוממות. היתה מגמה מאוד ברורה לאורך כל ההתקשרות איתם, החל מהמיילים שעד היום לא קיבלתי עליהם מענה ועד התשובות שקיבלתי בעת ההגעה לסניף".

   

  מה הלאה?

  "הגשתי תביעה נגדם. אני בעיקר מאוד מקווה שמי שילמד פה את הלקח זה ציבור הצרכנים. מיותר לציין שמדובר בסכנה ממשית ומקווה שמה שקרה לי, בזה זה ייגמר".

   

  בשיאומי הדגישו שקנית את זה מיבואן מקביל ויש לנו את תגובתם: "המוצר משווק בארץ בכפוף לתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי ומשרד התחבורה, אנחנו ממליצים ללקוחותינו לרכוב בהתאם להוראות השימוש, להמנע מרכיבה לא זהירה כגון כניסה גסה לבורות, הרכבה של אדם נוסף, קפיצה על מדרכות, אנו מצרים על החויה שהלקוחה חוותה ומברכים את כלל הרוכבים בנסיעה זהירה ובטוחה, ואם יש השגה לגבי המוצר עצמו יש להפנותה ליצרן". נראה שהם קצת מאשימים אותך.

  "כן, ממשיכים באותה התנערות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכידון המפורק, הקורקינט התקול
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים