שתף קטע נבחר

שת"פ בין אוניברסיטת ת"א לאוניברסיטאות מפלורידה

ההסכמים, שנחתמו במעמד מושל פלורידה המבקר בארץ, כוללים שיתופי פעולה בתחומים של מדעי המוח, ניהול מצבי אסון, אוטיזם, פסיכולוגיה, עסקים, חדשנות ויזמות, כולל הסכם של מכון חוגג למחקר ביישומי בלוקצ'יין

מושל פלורידה רון דה סנטיס ביקר היום (ג') באוניברסיטת תל אביב. במסגרת ביקורו נחתמו הסכמי שיתוף פעולה במסגרת מזכרי הבנות (MOU), של האוניברסיטה עם ראשי שבע אוניברסיטאות מפלורידה.

 

פרופ' אריאל פורת (מימין) מעניק את אות הידידות למושל פלורידה, רון דה סנטיס (צילום: יהונתן צור-דובדבני)
פרופ' אריאל פורת (מימין) מעניק את אות הידידות למושל פלורידה, רון דה סנטיס(צילום: יהונתן צור-דובדבני)

 

ההסכמים בין אוניברסיטת תל אביב לאוניברסיטאות מפלורידה כוללים שיתופי פעולה בתחומים של מדעי המוח, ניהול מצבי אסון, אוטיזם, פסיכולוגיה, עסקים, חדשנות ויזמות, כולל הסכם של מכון חוגג למחקר ביישומי בלוקצ'יין בפקולטה לניהול ע"ש קולר שנחתם עם אוניברסיטת מרכז פלורידה.

 

באירוע השתתפו גם פרופ' רענן ריין, סגן נשיא אוניברסיטת תל אביב, שניצח על חתימת ההסכמים עם האוניברסיטאות, פרופ' משה צבירן, דיקאן הפקולטה לניהול והיזם משה חוגג. הסכם שיתוף הפעולה בתחום הבלוקצ'יין יקדם שיתופי פעולה הדדיים למחקר, הדרכה והפצת ידע על אודות יישומי טכנולוגיית הבלוקצ'יין, וכן יקדם מחקר מעמיק ויישומי ויפתח אפשרויות להאצת סטארט-אפים בתחום הבלוקצ'יין, ויישום הטכנולוגיה לטובת תועלת כלכלית וחברתית בישראל ובפלורידה.

פרופ' רענן ריין, רון דה סנטיס, פרופ' אריאל פורת, פרופ' משה צבירן (צילום: יהונתן צור-דובדבני)
פרופ' רענן ריין, רון דה סנטיס, פרופ' אריאל פורת, פרופ' משה צבירן(צילום: יהונתן צור-דובדבני)

 

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת, העניק למושל פלורידה את "אות הידידות", כאות הוקרה על קשריו החמים עם מדינת ישראל, תרומתו הרבה להידוק הקשרים בין אוניברסיטת תל אביב והמוסדות האקדמיים בפלורידה ועל מאמציו לחיזוק קשרי הכלכלה והמסחר בין ישראל לפלורידה.

 

פרופ' פורת שיבח את מושל פלורידה על עמדתו הנחרצת נגד הטלת חרם נגד מדינת ישראל ובפרט נגד אוניברסיטאות ישראליות. דה סנטיס אמר כי שיתופי פעולה האקדמאיים שנחתמו יהדקו את הקשרים בין פלורידה למדינת ישראל. לדבריו, לשתי המדינות נושאים משותפים רבים ביניהם, סוגיית המים, מצבי אסון ויזמות.

 

מושל פלורידה הגיע ביום ראשון לארץ בראש משלחת של יותר מ-110 נציגים, בהם נבחרי ציבורי (דמוקרטים ורפובליקנים), אנשי עסקים ונציגי אוניברסיטאות. מדובר במשלחת הגדולה ביותר שהגיעה לארץ כמשלחת רשמית של מושל כלשהו מארצות הברית.

 

אתמול השתתף מושל פלורידה בחתימת הסכם בנושא החלל. סוכנות החלל הישראלית שבמשרד המדע וחברת ספייס פלורידה ('Space Florida') חתמו על מזכר הבנות בתחום החלל. במעמד החתימה נכח שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס.

 

במסגרת ההסכם יפעלו המוסדות יחדיו להקמת תוכניות חינוכיות לקידום נושאי המדע והטכנולוגיה בישראל ובפלורידה, וכן יפעלו כדי לזהות אתגרים משותפים בתחום החלל כדי לתת מענה באמצעות שת"פ אקדמי ותעשייתי, לאתגרי אקלים, חקלאות ומים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור-דובדבני
פרופ' אריאל פורת (מימין) מעניק את אות הידידות למושל פלורידה, רון דה סנטיס
צילום: יהונתן צור-דובדבני
מומלצים