שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרקליט המדינה: אמון הציבור בנו נפגע בגלל פוליטיקאים חשודים
  שי ניצן הביע דאגה מירידת האמון הציבורי בפרקליטות והאשים בכך "פוליטיקאים חשודים ומקושרים". הוא התייחס לפרשיות ליברמן ונאמן: "אין שמץ שתפרו להם תיק", והודה: "יש טעויות שנעשות מתום לב"

  פרקליט המדינה שי ניצן האשים אתמול (ג') כי "פוליטיקאים חשודים" גרמו לכירסום האמון הציבורי במערכת המשפט. בפאנל שנערך בכנס לשכת עורכי הדין באילת הדף ניצן חלק מטענות הפוליטקיאים והשרים על תפירת תיקים, וגם הודה: "יש טעויות שנעשות מתום לב".

  כנס שנתי לשכת עורכי הדין אילת (צילום: יאיר שגיא)
  ניצן. "הדבר שכירסם הכי הרבה באמון הציבור בפרקליטות זה פוליטיקאים חשודים"(צילום: יאיר שגיא)

  ניצן צפה בפאנל שנערך בכנס על הסדרה פמת"א, שהתכתבה עם שאירע בפרשיית רות דוד. בשלב מסוים הוזמן ניצן לבמה ונדרש להתייחס לנושא אמון הציבור בפרקליטות המדינה ובמערכת המשפט.

   

  "אמון הציבור בפרקליטות מטריד אותי", אמר. "במשך שנים הדבר שכירסם הכי הרבה באמון הציבור בפרקליטות זה פוליטיקאים מקושרים חשודים שיצאו נגדנו".

   

  פרקליט המדינה התייחס לכמה פרשיות ספציפיות של אישי ציבור שהואשמו בשנים האחרונות, שחלקם גם הורשעו: "אחד אמר שזה בגלל שהוא ספרדי. לא משנה שזה נגמר בהרשעה ובשלוש שנות מאסר, מאות אלפי אנשים עדיין חושבים שהוא זכאי מימין ומשמאל. זה אחד הדברים הראשיים שגרמו לכירסום באמון הציבור".

  אביגדור ליברמן (צילום: אוהד צויגנברג)
  "אין שמץ לטענה שתפרו לנאמן ולליברמן תיק" (צילום: אוהד צויגנברג)

  הוא התייחס גם לפרשיות המשפטיות של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ושל שר המשפטים לשעבר יעקב נאמן וטען כי "אין שמץ לטענה שתפרו לנאמן ולליברמן תיק". עם זאת הוא הודה: "יש טעויות שנעשות מתום לב. גם אני טועה".

   

   

  יום קודם לכן נשא ניצן נאום נוקב בפתיחת כנס לשכת עורכי הדין. בנאומו אמר פרקליט המדינה: "הטענה הנשמעת, כאילו מערכת אכיפת החוק של מדינת ישראל רודפת ומנסה להפיל ראש ממשלה בישראל משיקולים זרים - היא טענת כזב".

   

  לדבריו, הפרקליטות והמשטרה עומדות בפני ביקורת שמבוססת על שקר: "לפי הנטען, מטרתנו היא אחת - הפלת ראש הממשלה המכהן מנימוקים פוליטיים בלבד. טענה מופרכת רודפת טענה מופרכת, והשקר, כטיבו של שקר שחוזרים עליו שוב ושוב, מחלחל אט-אט לליבם של רבים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים