שתף קטע נבחר

הערכה: שקד תלך לליכוד, בנט למפלגה אחרת בימין

ראשי מפלגת הימין החדש נפגשו ודנו באפשרויות הפוליטיות שלהם. לפי ההערכות שקד תבקש להתמודד בתוך הליכוד. בנט צפוי להתמודד במסגרת הימין החדש, אך ינסה לחבור למפלגה נוספת בימין

נפתלי בנט איילת שקד (צילום: ענר גרין)
נפתלי בנט ואיילת שקד. פיצול כוחות(צילום: ענר גרין)

ראשי מפלגת הימין החדש, נפתלי בנט ואיילת שקד, נפגשו בצהריים בלשכתו של בנט בתל אביב כדי לדון באפשרויות הפוליטיות שלהם אם יוחלט על בחירות חוזרות. זאת לאחר שבשיחות סגורות אמרה שקד כי היא מתכוונת להתפקד לליכוד. לאחר השיחה האישית בין השניים, מסתמן כי בבחירות הקרובות יתמודד כל אחד מהם לכנסת ברשימה אחרת.

 

גורמים בסביבת השניים מעריכים, כי יו"ר הימין החדש נפתלי בנט מעוניין לחזור ולהתמודד לכנסת בראשות מפלגת הימין החדש, אולם הוא יעשה את זה אם יצליח לבצע חבירה לרשימה קיימת בימין. בנט משוכנע, כי יהיה סיכון גדול להתמודד במסגרת הימין החדש ולאבד שוב קולות של מצביעי ימין ולכן הוא פועל לבצע חבירה עם מפלגה אחרת.

 

איילת שקד הודיעה בשיחות סגורות כי היא צפויה להצטרף לליכוד, אולם בגלל הסיטואציה הפוליטית החדשה היא נפגשה עם בנט כדי לבחון את האפשרות לחדש את הזוגיות הפוליטית בין השניים. למרות הפגישה האישית, שקד עדיין שוקלת את האפשרות להשתלב בליכוד כבר בבחירות הקרובות.

 

גורמים בליכוד פועלים לשריין את שקד ברשימה כבר בבחירות הקרובות ואפילו הציעו לנתניהו לשקול מהלך כזה. "אם נתניהו ירצה הוא יוכל לשריין את איילת שקד ברשימת הליכוד", אמר גורם במפלגה.

 

מקורבי שקד מסרו בתגובה כי לשקד יש אפשרות לרוץ בימין החדש או בליכוד וכי היא צפויה להחליט על כך בשבועיים הקרובים.

 

 

כץ פנה אז לשקד ואמר: "איילת, לפני פריימריז כולם באים... את לא צריכה לבוא, יש לך. את חשובה, את יודעת לתרום ואנחנו צריכים אותך. אז אני מקווה שבסוף הערב תגידי 'אנחנו באים'".

 

דגן, שהוא אחד הפוקדים הגדולים לליכוד, קרא גם הוא לשקד להצטרף למפלגה. "איילת, לא סיימת את תפקידך ההיסטורי", אמר, "עם ישראל זקוק לך. אני קורא לך להתפקד לליכוד ולהמשיך את פועלך". שקד השיבה אז כי טרם החליטה על המשך דרכה הפוליטית והבטיחה: "עשינו דברים גדולים יחד ונמשיך לעשות דברים גדולים יחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, יריב כץ
בנט ושקד
צילום: שאול גולן, יריב כץ
מומלצים