שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פסטיבל דוקאביב: הסרט על לאה צמל זכה בפרס הראשון

  "לאה צמל, עורכת דין" זכה בפרס הראשון בתחרות הישראלית בפסטיבל דוקאביב. הסרט עוקב אחר פעילותה של עורכת הדין השנויה במחלוקת שמייצגת פלסטינים. "ארץ הדבש" של תמרה קוטבסקה וליובומיר סטפנוב זכה בתחרות הבינלאומית

   

  בעוד מספר ימים ייחתם פסטיבל דוקאביב ה-21, אולם כבר הערב (ד') הוכרזו הזוכים בתחרות הישראלית והבינלאומית. "לאה צמל, עורכת דין", סרטם של של רחל לאה ג'ונס ופיליפ בלאיש (ישודר בערוץ HOT8), זכה בפרס הווארד גילמן לסרט הישראלי הטוב ביותר ויזכה במענק על סך 70,000. הסרט עוסק בעורכת הדין השנויה במחלוקת המקדישה את עצמה להגנה על פלסטינים, חלקם מחבלים מוכרים, מול הממסד המשפטי בישראל. הסרט כבר הוקרן בפסטיבל סאנדנס מוקדם יותר שנה, ועתה יוכל להגיש מועמדות בקטגוריה התיעודית בטקס האוסקר.

   

  לאה צמל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  לאה צמל(צילום: מוטי קמחי)

   

  מנימוקי השופטים נמסר כי הסרט הוא "פרויקט מעורר מחשבה העוסק בנושא חשוב ומדגים מיומנויות קולנועיות מרשימות, ובהן בולט במיוחד השימוש החדשני והחכם באנימציה. הסרט משרטט דיוקן מורכב של אישה חזקה ומעוררת השראה המאמינה בכל ליבה בצדקת דרכה".

   

  לאה צמל (צילום: אוסף פרטי)
  (צילום: אוסף פרטי)

   

  בפרס חבר השופטים זכה "היה היה ילד" של אורי לוי (ישודר ביס דוקו), המתעד משפחה עם ילד עם צרכים מיוחדים. פרס ראש העיר לסרט ביכורים הוענק ל"האחות של מוסליני" של ג'ונה סולימאן, על עקרת בית בת 85 שיוצאת למסע מפתיע בעברה. הסרט גם זכה בפרס הצילום. בנוסף בתחרות הישראלית הוענק גם פרס הבימוי לסרט של שוש שלם והילה מדליה "פגות תוקף" (ישודר ביס דוקו), על שלוש נשים בסין שמחפשות חתן לפני שהחברה תתייג אותן כפגות תוקף. הסרט גם זכה בפרס העריכה.

   

  בתחרות הבינלאומית זכה "ארץ הדבש" של תמרה קוטבסקה וליובומיר סטפנוב. הסרט עוקב אחר אורחות חייה של כוורנית הרודה דבש בפינה נידחת במקדוניה הצפונית, החיה ללא חשמל ועם אימה הקשישה. סדר יומה מתערער כאשר משפחה עם שיטות מתקדמות יותר לרדיית דבש מתמקמת בסמוך אליה.

   

  ארץ הדבש (צילום: Ljubomir Stefanov)
  "ארץ הדבש"(צילום: Ljubomir Stefanov)

   

  בתחרות עומק השדה זכה "סילביה" של מריה סילביה אסטבה על שלוש אחיות מארגנטינה שחוזרות לעברן. בתחרות סרטי הסטודנטים זכה במקום הראשון הסרט "שירה תמה" של שיר חורי אבו ממכללת ספיר.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים