שתף קטע נבחר

חיבור לדורות: המתנדבים הצעירים שרוקדים עם בני הגיל השלישי

איך מחברים בין הדורות למרות פער הגילים וכיצד התנדבות אחת יכולה לפתוח את הלב ולהוביל לעוד הרבה דברים טובים? עומר וזיו הגיעו לבית אבות בן יהודה בקרית אתא כדי להתנדב במסגרת פרויקט "וואו טור" של קוקה קולה וסיפרו על החוויה המרגשת

בשיתוף קוקה קולה

 

 

"פגשתי אנשים מתקופה אחרת בחיים, אנשים שיש להם סיפורים שאני לא מכיר ומבחינתי לשמוע אותם זה לפגוש בעולם חדש לחלוטין". עומר סלמנדר הגיע יחד עם זיו בן דוד, במסגרת התנדבות לבית אבות בן יהודה בקרית אתא. השניים בחרו בהתנדבות דרך פרויקט "וואו טור" של קוקה קולה, וגילו, כפי שסלמנדר אומר, עולם חדש ומרגש דרך מפגש עם בני הדור השלישי.

 

חיבוק וחיבור בין הדורות

עם יד על הלב - כמה פעמים בשנה אתם מתראים עם הסבים והסבתות שלכם? רק בחגים או שגם מדי סוף שבוע, והאם אתם מתקשרים לפעמים רק כדי

לשאול מה שלומם? יש שיגידו שיש ניתוק בין הדורות, שבגיל מסוים, לרוב גיל ההתבגרות, נוצר נתק בין בני הנוער להוריהם ולהורי הוריהם - סבא וסבתא - שפתאום רואים פחות ופחות את הנכדים ויותר מתגעגעים לחיבוק ולחיבור עם הדור הצעיר. אחר-כך, בשלב מתקדם יותר בחייהם, בני הנוער הבוגרים כבר מבינים עד כמה חשוב הקשר הזה בין הדורות, אבל לפעמים הם גם מפספסים שנים ממנו ומאוחר מדי לחזור למה שהיה.  

 

ומה יש לפספס, אתם שואלים, ובכן, חכמת חיים, סיפורים מצחיקים ומרגשים על איך היה פה פעם, הם גם יכולים לעזור בשיעורי בית הקשורים בהיסטוריה של המדינה, ובכלל, יש להם נקודת מבט טובה יותר והם תמיד יכולים להרגיע שהכל עובר ושום דבר הוא לא סוף העולם, במושגים של נוער. התנדבות, למשל, היא דרך מושלמת לשמור על קשר עם הדור המבוגר, ללמוד מהם וכמובן לתת להם את התחושה שהם לא נשכחו, שיש מי שרוצה לבלות איתם וללמוד מהם. עבורם זו חוויה מאוד משמעותית.

 

"לדעתי חשוב להתנדב כי זה דרך שלך להביא מעצמך משהו לאחר ולא רק להתעסק בחיים שלך ובעצם לתרום למישהו", ציין סלמנדר, ובן דוד הוסיף כי "תמיד טוב להתנדב, לתת לאנשים אחרים מכל הלב ולהכיר עוד אנשים". ההיכרות עצמה הייתה משמעותית לא רק עבור סלמנדר ובן דוד, אם לחזור לכך שבני נוער לעיתים מתחמקים ממפגשים עם הסבים והסבתות, משום שכאן בחרו השניים בהתנדבות הספציפית הזו. "הרעיון שבן נוער מגיע להתנדב בבית אבות קצת מפתיע, כי זה לא בדיוק צפוי, אבל בגלל זה עשינו את זה", מסביר בן דוד. "התנדבות עם קשישים שונה מהתנדבויות אחרות בעיני, צריך להקדיש יותר זמן לצד השני כדי שלהתנדבות הזו תהיה משמעות עבור כולנו", הסביר וסלמנדר סיכם: ההתנדבות הזו נותנת לי תחושה שעשיתי משהו, שעזרתי למישהו שעשיתי משהו שלא הייתי עושה ביום-יום, משהו לשגור את השגרה שלי ולעזור בן אדם בצורה שתגרום לו לחייך ולהיות שמח".

 

רוצים גם? פרויקט "וואו טור" של קוקה קולה מתבצע באמצעות שיתוף פעולה עם עמותת "רוח טובה" המאגדת את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל. הצעירים נרשמים להתנדבות באתר המיועד ויכולים לתרום שעות פעילות קהילתיות בעשרות עמותות שונות ברחבי הארץ. להתנדבות בשאר השנה, ניתן לפנות לעמותת "רוח טובה" המחברת בין אנשים המבקשים להתנדב לבין עמותות הזקוקות למתנדבים במשך כל ימות השנה - תוכלו למצוא מאגר נרחב של סוגי התנדבות לכל הגילאים, לפי מקום המגורים, יכולת ההתחייבות ותחומי עניין. 

בשיתוף קוקה קולה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחבר בין הדורות בעזרת משחקים ושמחה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים