שתף קטע נבחר

התחזה לנסיך סעודי 31 שנה ונתפס בגלל בייקון

אנתוני מפלורידה הציג את עצמו במשך 31 שנה כנסיך חאלד, הקיף את עצמו במאבטחים והצליח להוציא במרמה 8 מיליון דולר מאנשי עסקים. אחרי שנים של חיי פאר הוא נפל כשנתפס אוכל חזיר. אתמול נשלח ל-18 שנות מאסר

במשך יותר מ-30 שנה התחזה גבר מפלורידה לנסיך סעודי, כדי לחיות חיי פאר ולקבל במרמה מיליוני דולרים מאנשי עסקים. אתמול (יום ו'), אחרי שהורשע בהונאה, גזר עליו בית המשפט 18 שנות מאסר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

אנתוני גיגנק בן ה-48 נולד בקולומביה. כשהיה בן 7 אימצה אותו משפחה ממישיגן. בגיל 17 יצר את האלטר אגו שלו: הנסיך הסעודי חאלד אל-סעוד. לפי ניו יורק טיימס מדובר בשמו של המושל בן ה-79 של מכה. חאלד אל-סעוד הוא בנו של המלך פייסל, שהיה מלך סעודיה מ-1964 עד מותו ב-1975.

אנתוני גיגנק התחזה במשך 31 שנה לנסיך סעודי סעודיה פלורידה ()
אנתוני גיגנק. נעצר 11 פעמים
 

כדי להתעשר גיגנק רימה חברות אשראי, משקיעים ואנשי עסקים. עשרות אנשים העבירו כסף לחשבונות הבנק שלו. הם היו משוכנעים שהוא ישתמש בכסף להשקעות. במשך השנים שבהן התחזה לנסיך סעודי הוא הצליח להשיג במרמה שמונה מיליון דולר.

 

כדי שההתחזות שלו תהיה אמינה גיגנק הסתובב עם שומרי ראש, זייף לוחית רישוי דיפלומטית ומסמכים דיפלומטיים. בפגישות עם אנשי העסקים, שאליהן הגיע בלבוש סעודי מסורתי כיאה לנסיך, הוא דרש לקבל יחס שתואם למעמדו וכך קיבל מתנות רבות. בעמוד אינטסגרם שפתח, "הנסיך מדובאי", הציג לראווה את הרכוש שצבר.

אנתוני גיגנק התחזה במשך 31 שנה לנסיך סעודי סעודיה פלורידה ()
מעמוד האינטסגרם של גיגנק

גיגנק נסע במטוסים פרטיים, רכש בגדי מעצבים ושעוני רולקס, נהג בפרארי ושט ביאכטות. הוא גר בפנטהאוז בשכונה יוקרתית במיאמי, ועל כרטיסי ביקור שחילק הציג את עצמו כסולטן. במשך השנים הוא נעצר 11 פעמים על התחזות, אך לא ויתר והמשיך להציג את עצמו כנסיך כדי לחיות חיי פאר.

 

נפילתו הסופית של גיגנק הייתה במאי 2017, במהלך פגישה עם יזם נדל"ן על השקעה במלון יוקרה במיאמי. היזם ראה את אנתוני אוכל בהנאה בשר חזיר (בייקון ונקניק האם), מה שאסור לפי ההלכה המוסלמית, והתחיל לחשוד. גיגנק נעצר בנובמבר באותה שנה והואשם ב-18 סעיפים, כולל בהונאה וגניבת זהות.

אנתוני גיגנק התחזה במשך 31 שנה לנסיך סעודי סעודיה פלורידה ()
  

"במשך שלושה עשורים אנתוני גיגנק הציג את עצמו כנסיך סעודי במטרה לתמרן, לרמות ולפגוע במספר עצום של משקיעים מרחבי העולם", אמרה התובעת במשפטו אריאנה פיארדו אורשאן. "גיגנק עמד בראש מזימת הונאה בינלאומית, מתוחכמת ומרובת משתתפים, והשתמש בזהות בדויה כדי למכור תקוות שווא. עשרות משקיעים תמימים איבדו את ההשקעות שלהם והפסידו יותר מ-8 מיליון דולר".

 

אחרי מעצרו של גיגנק המנהל שלו, קרל ווילאמסון, שם קץ לחייו. לפני מותו אמר וויליאמסון שלא היה לו מושג שמדובר במתחזה ושגם הוא נפל קורבן לתרמית של גיגנק. גיגנק הודה במשפטו בעבירות שיוחסו לו.

"כל האשמה עליי ואני מוכן לקבל אותה", הצהיר. עם זאת הוא אמר שלצדו בבית המשפט היו אמורים לעמוד לדין גם שותפיו לתרמית שנמשכה שנים. "אני לא מפלצת", אמר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנתוני גיגנק. נתפס 11 פעמים לאורך השנים
מומלצים