שתף קטע נבחר

תל אביב: פגר של עגל נסחף לחוף הצוק

המתרחצים בחוף הצוק בתל אביב נחרדו לגלות אחרי הצהריים פגר של עגל שנסחף אל החוף וגרם להתקהלות של רבים סביבו. על פי הערכות, מקור העגל באחת מספינות המשא המייבאות לישראל עגלים וטלאים לפיטום ושחיטה. בעמותת "אנימלס" טוענים כי חלק מבעלי החיים החולים והפצועים מושלכים לים

רוחצים רבים הופתעו היום (שבת) לגלות בחוף הצוק בתל אביב פגר של עגל שנסחף אל המים הרדודים. הגעתו של הפגר גרמה להתקהלות של עשרות אנשים שתיעדו את המאורע.

 

"הלכתי עם הילדים לים ובערך בשעה חמש, ראיתי את הפרה ומיד דיווחתי לעירייה. גם אחרי שעה שעברתי שם הפרה עדיין היתה על החוף. זה היה מאוד מסריח, העירייה היתה צריכה לשלוח פקחים שירחיקו משם את האנשים", סיפר ל-ynet גבי שמעיה. "זה בטוח גם היה מזוהם. זאת היתה פרה מנופחת, כולה רקובה ושתי רגליים שלה היו אכולות. היא היתה במים כמה ימים וכנראה נפלה מאונייה באזור".

 

פגר העגל היום בחוף הצוק בתל אביב (צילום: שלומי מזרחי)
פגר העגל היום בחוף הצוק בתל אביב(צילום: שלומי מזרחי)

אור קרן, שהיה בחוף הים וצילם את הפגר במים, סיפר לעמותת "אנימלס" על המקרה. "בן אדם הולך בשבת לים עם המשפחה שלו ורואה פרה מתה. סירחון נורא. למה זורקים פרות לים ולמה ילדים צריכים לראות את הדברים האלה?".

 

לדברי עמותת אנימלס (לשעבר אנונימוס לזכויות בעלי חיים) "בעלי החיים במשלוחים החיים מובלים בצפיפות מחרידה, מתבוססים בצואה ובשתן של עצמם. רבים חולים ופצועים, חלקם מושלכים לים, ואין שום דרך לדעת אם הושלכו לים לאחר שמתו בייסורים או כשהם עדיין נושמים את נשמותיהם האחרונות. ישראלים רבים רואים את זוועות המשלוחים החיים ובוחרים להוציא את הבשר מהצלחת, אולם אפילו אלו שעדיין אוכלים בשר מתנגדים למשלוחים החיים מתנגדים למשלוחים החיים". 

 

פגר העגל היום בחוף הצוק בתל אביב (צילום: גבי שמעיה)
פגר העגל היום בחוף הצוק בתל אביב(צילום: גבי שמעיה)

 

בישראל מייבאים מאוסטרליה ומאירופה מאות אלפי עגלים, כבשים וטלאים למטרות פיטום לשחיטה וגם לרבייה. על פי נתוני משרד החקלאות, ב-2018 יובאו לישראל 685 אלף עגלים וטלאים לפיטום ושחיטה בישראל, עלייה של 37 אחוז לעומת שנת 2017 בה יובאו כמעט כ-500 אלף בעלי חיים. 


בשנים האחרונות תועדו מספר מקרים של פגרי עגלים שנסחפו לחופי הארץ מאזור חיפה ועד תל אביב, לאחר שככל הנראה נפלו או הושלכו מספינות המשא. בארגוני בעלי חיים מעריכים כי הסיבות להשלכת העגלים למים הן בעיקר אם מדובר בפרטים חולים או חלשים שלא ישרדו את ההובלה.

 

פגר העגל היום בחוף הצוק בתל אביב (צילום: אור קרן)
פגר העגל היום בחוף הצוק בתל אביב(צילום: אור קרן)

 

על פי הערכות הארגונים, רק חלק קטן מהפגרים מגיע לחוף ובמקרים רבים, הם מושלכים לים לאחר שתג האוזן הוצא מהם וזאת כדי למנוע אפשרות לזיהוי הספינה שממנה הוא הושלך לים.

 

במהלך השנים האחרונות תועדו על-ידי ארגוני בעלי חיים מקרי אלימות קשים נגד בעלי חיים במהלך פריקתם מהספינות בישראל ובמזרח התיכון. בחלק מהמקרים אף אירעו מקרי תמותה המוניים של אלפי בעלי חיים בעקבות תקלות טכניות בספינות המשא בדרכן לארץ.

 

בעיריית תל אביב שלחו צוותים שיפנו את הפגר לאחר שהגיעו פניות מרוחצים למוקד 106 העירוני. בעירייה ציינו כי ככל הנראה הפגר נסחף לחוף מאחת מאוניות המשא ששטו באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי מזרחי
פגר של עגל נסחף לחוף תל אביב משלוחים חיים
צילום: שלומי מזרחי
מומלצים