שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  התרומה המרגשת של בני המצווה מניו יורק לילדים בארץ

  התאומים בנג'מין ובראיין בארת' החליטו לתרום את כל כספי מתנות בר המצווה שלהם - חצי מיליון שקל - לילדים בעלי מוגבלויות בישראל: "רצינו שתהיה להם הזדמנות ליהנות מהתחביבים שאנחנו אוהבים"

  התאומים שתרמו את מתנות בר המצווה שלהם לילדים בישראל, בנג'מין ובראיין בארת', עם הוריהם (צילום: מייקל יוריק)
  משפחת בארת'(צילום: מייקל יוריק)

  מצווה מרגשת לכבוד בר המצווה: בנג'מין ובראיין בארת', תאומים יהודים בני 13 מניו יורק שבארצות הברית, החליטו לתרום את כל הכספים שקיבלו במתנה לכבוד בר המצווה המשותפת שלהם - חצי מיליון שקל - לילדים ברחבי ישראל. 

   

  חצי מסכום הכסף יועבר לילדים בעלי צרכים מיוחדים במסגרת 'אתגרים' - עמותה המאפשרת לילדים, בני נוער ובוגרים בעלי מוגבלויות להשתתף בפעילויות ספורט אתגרי בטבע, דבר שאינו זמין עבורם בשגרה. חציו השני של הכסף יועבר למרכז הטניס בירושלים, המקדם דו-קיום בין ילדים יהודים וערבים דרך שיעורי טניס משותפים.

  התאומים שתרמו את מתנות בר המצווה שלהם לילדים בישראל, בנג'מין ובראיין בארת', עם הוריהם (צילום: מייקל יוריק)
  התאומים ברי המצווה בנג'מין ובראיין בראת'(צילום: מייקל יוריק)

  "אני מאוד אוהב את מדינת ישראל ושמח שזכיתי לתרום את מתנות הבר מצווה שלי לפרויקטים חשובים במדינה היהודית", אמר בראיין. "מאחר שרכיבה על אופניים ושיט הם שני התחביבים האהובים עלי, רציתי לתת גם לילדים בארץ הזדמנות דומה ליהנות מאותן פעילויות נהדרות". בנג'מין הוסיף: "אני מאוד אוהב לשחק טניס, והתרגשתי לגלות שיש מקום בישראל שבו ניתן לקדם דו-קיום בין ילדים יהודים וערבים דרך המשחק הזה".

   

  על החיבור של התאומים עם עמותת 'אתגרים' ומרכז הטניס הישראלי אחראית הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA). באמצעות פרויקט מיוחד מטעמה בשם "תן מצווה - עשה מצווה", היא מאפשרת לבני ובנות מצווה מאזור מנהטן ליצור את המצווה הייחודית שלהם לכבוד המאורע, ומסייעת להם למצוא את העמותה המתאימה להם בארץ.

   

  מנהלת חטיבת מנהטן בפדרציה היהודית של ניו יורק, לורי סטראוץ' קולינסקי, סיפרה: "פרויקט 'תן מצווה - עשה מצווה' מאפשר לבני מצווה כמו בנג'מין ובראיין לתרגם את האהבה העזה שלהם לישראל ולעם היהודי לכדי פעולה של ממש. הנדיבות יוצאת הדופן של שני הצעירים האלה מרגשת ומעוררת השראה. אנחנו מקווים שזו רק תחילת מסעם הפילנתרופי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מייקל יוריק
  בנג'מין ובראיין בארת'
  צילום: מייקל יוריק
  מומלצים