שתף קטע נבחר

עסקת טיעון בפרשת מותו של אור פליסיאן בן ה-15

פרסום ראשון: אחיו של חגי פליסיאן, שנאשם ברצח בברנוער לפני שכתב האישום שלו בוטל, נפל בשנת 2013 מפיגום בגובה 9 קומות ונהרג. כתב האישום נגד המנהל נמחק, שני נאשמים אחרים הודו בהסדר טיעון

אור פליסיאן (צילום: עידו ארז)
אור פליסיאן(צילום: עידו ארז)

כמעט שש שנים לאחר מותו של אור פליסיאן בן ה-15 בתאונת עבודה, הגיעה הפרקליטות להסדר טיעון עם שניים מהנאשמים. כך נודע ל-ynet. הנאשם השלישי, מנהל הפרויקט, נמחק מכתב האישום. הנער, אחיו של חגי פליסיאן שנאשם ברצח בברנוער ב-2009 ושהה תשעה חודשים במעצר לפני שכתב האישום בוטל, נהרג בנפילה מבניין בבני ברק.

 

בכתב האישום המקורי ייחסו לשלושת המעורבים אחריות למותו של אור פליסיאן בשנת 2013. לאחר שנשמעו ראיות התביעה ובעקבות גישור בין הצדדים, נמחק מנהל הפרויקט מכתב האישום והפרקליטות הגיעה לעסקה עם שני הנאשמים האחרים, אף הם מנהלים בפרויקט - עזרי שביט ושמחי בן ציון. על פי הסדר הטיעון הם יודו בעבירה של הפרת חובה חקוקה ובעבירות נוספות על תקנות הבטיחות בעבודה ויישלחו לתסקיר מבחן, שם תעלה שאלת ההרשעה שלהם.

 

 

חגי פליסיאן על קבר אחיו, לאחר שחרורו ממעצר (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
חגי פליסיאן על קבר אחיו, לאחר שחרורו ממעצר(צילום: ירון ברנר)

בכתב האישום, שבו הודו, צוין כי שני המנהלים הנאשמים לא פעלו לגידור או לכיסוי הפתח במעקה המרפסת במכסה מתאים, לא הציבו שלטי התרעה על אודות הסכנה הנשקפת מהיעדר לוח הזכוכית במרפסת ולא פעלו לסגירת הדירות שמהן הוסרו לוחות הזכוכית, עד להתקנתם המחודשת של הלוחות.

 

בנוסף, הם לא וידאו קיומה של הדרכה מסודרת שתינתן באופן יזום לכל הבאים לשטח העבודה, בדבר סיכונים הטמונים במקום העבודה וההתרעה מפניהם כמתחייב. הנאשם שביט - מנהל העבודה באתר מטעם דניה סיבוס - עזב את האתר על דעתו ומבלי שדאג למחליף, חרף הימצאותם של עובדים באתר ולא וידא כי העבודה באתר תפוקח על ידי מנהל עבודה מוסמך כמתחייב על פי התקנות.

 

עורכי הדין איל כהן, אופיר סטרשנוב ומתן עמוס, שייצגו את מנהל הפרויקט מטעם חברת "דניה-סיבוס" אשר כתב האישום נגדו נמחק, מסרו בתגובה: "אין מילים שיביעו את הצער העמוק שחש מרשינו על האובדן שחוותה משפחתו של אור. עם זאת, אין לבוא חשבון ואין לייחס אשמה למי שאינו אחראי לאירוע. הפרקליטות נהגה בהגינות ובצדק כשמחקה את מרשינו מכתב האישום, בהכירה בכך שלא נפל בהתנהלותו כל פגם".

  

לאחר מותו של בנה אור, אמרה אמו: "לא חגי רוצח, אתם הרוצחים. מדינת ישראל רצחה לי את הילד. לא האמנתי שאגיע למצב הזה. איך אחזיק מעמד בלי האור הזה עכשיו? לא הייתי נרדמת בלילות עד שהוא הגיע. עשרות טלפונים הייתי עושה לו. למי אתקשר עכשיו?". 

 

הנער נהרג כשנפל מפיגום בגובה תשע קומות באתר בנייה ברחוב חזון איש פינת אבני חושן בבני-ברק, על גבול רמת גן. אחיו חגי היה אז במעצר ועתירתו לצאת להלוויה נדחתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אור פליסיאן
צילום: עידו ארז
מומלצים