שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בית הדין הורה להאיץ את המשא ומתן בין עובדי הרכבת להנהלה
  בית הדין לעבודה בתל אביב הורה לוועד עובדי הרכבת ולהנהלת החברה להגביר את פגישות המשא ומתן בין הצדדים מפגישה אחת בשבוע לשתיים-שלוש. הצדדים הודיעו שחלה התקדמות משמעותית בשלושה נושאים עיקריים

  בית הדין לעבודה בתל אביב הורה היום (א') לוועד עובדי הרכבת ולהנהלת רכבת ישראל להגביר את פגישות המשא ומתן כדי לפתור את הנושאים שעדיין במחלוקת.

   

  רכבת חולפת על פני כוחות צה
  רכבת ישראל. להאיץ את המשא ומתן בין ההנהלה לוועד העובדים(צילום: EPA)

  בדיון שנערך בצהריים הודיעו הצדדים שחלה התקדמות משמעותית במשא ומתן בשלושה נושאים עיקריים. הראשון היה הגעה למתווה על הנושאים שעליהם ידונו הצדדים, הנושא השני הוא משא ומתן על גובה התשלום הנוסף שיינתן לעובדים על השינויים שחלים ויחלו ברכבת בתקופה זו וכן הסכמה על שקט תעשייתי מטעם הוועד למשך כמה שנים.

   

  עו"ד סיגל פעיל, שייצגה בדיון את ועד העובדים, טענה כי הנהלת הרכבת עושה צעדים ארגונים חד-צדדיים, למרות שהוועד לא עשה אף צעד ארגוני.

   

  בהנהלת הרכבת סיפרו בדיון כי חל שיפור משמעותי ברכבות. עו"ד חיה הרמן, שייצגה את ההנהלה, אמרה: "בישיבות שתואמו עם בית הדין וישיבות נוספות הצלחנו לתחם את הנושאים, לצמצם את הפערים ולהגיע לפשרות. יש פער לגבי החישמול ואפשר להגיע להסדר בעניין בישיבות הבאות".

   

  הדיון היום התקיים לאחר שבחודש וחצי האחרונים ניהלו הצדדים משא ומתן שבית הדין כפה עליהם באמצע אפריל. באותו הדיון נקבע כי עד לתאריך היעד, שנקבע לאחד ביוני, יהיה אסור על הוועד לפתוח בשביתות ובמקביל על ההנהלה יאסר לבצע התקשרויות עם חברות נותנות שירות נוספות כמו גם לקנוס ולנייד עובדים ממקום למקום.

   

  יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, התייחסה במהלך הדיון לתאריך היעד, שחלף אתמול. "הנהלת הרכבת ניצלה את העובדה שאנחנו לא יכולים להגיב. עכשיו זה נגמר", אמרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים