שתף קטע נבחר

עיריית כפר סבא מצאה חניה - אצל התושבים

תעודד השכרת חניות פרטיות לזרים דרך אפליקציית "פינק פארק". ירושלים וחיפה עשויות להצטרף

עיריית כפר־סבא היא הרשות המקומית הראשונה שמעודדת את תושביה להשכיר את החניה הפרטית שלהם, וכך להרוויח כסף ולהקל על מצוקת החניה בעיר, כך נודע ל"ממון". עיריות חיפה וירושלים בוחנות גם הן מהלכים דומים.

 

חניה פרטית (צילום :דורון גולן)
חניה פרטית - יעשו מזה כסף(צילום :דורון גולן)

 

העירייה העלתה בשבוע שעבר קמפיין הקורא לתושבים להשתמש באפליקציית "פינק פארק", המאפשרת לבעלי חניות לקבוע באילו שעות יוכלו אנשים זרים לחנות בחניה שלהם תמורת תשלום, אשר מתחלק בין האפליקציה לבעלי החניות, ומאפשרת אף פתיחת מחסומים חשמליים דרכה.

 

האפליקציה, שהוקמה ב-2010 על ידי תומר בלושטיין, נמכרה לפני שנתיים לחברת תיבא של משפחת שמלצר בכ-5 מיליון דולר. היא פעילה כבר בתל־אביב וברמת גן, אך ישירות מול בעלי החניות, וללא דחיפה של העיריות.

 

לדברי ראש עיריית כפר־סבא, רפי סער, "יש בעיר אלפי מקומות חניה פנויים של תושבים שיוצאים בבוקר לעבודה וחוזרים לבתיהם רק בערב, ושימוש בהם יכול להגדיל משמעותית את היצע החניות ברחבי העיר. בעלי החניות ירוויחו הכנסה נוספת, ובעלי המכוניות ירוויחו חניה זמינה וזולה יותר מאשר בחניונים".

 

בלושטיין אמר ל"ממון" כי כבר ביום הראשון של הקמפיין קיבלה החברה עשרות פניות מתושבים שביקשו להצטרף לשירות. "אני מעריך שנוכל להתחיל להציע חניות בכפר סבא בתוך חודש וחצי, כאשר לפחות בתחילה המחיר יהיה נמוך גם ממחירה של חניה בכחול לבן בעיר", אמר. בתל אביב כבר משלמים לקוחות האפליקציה 8 עד 16 שקל לשעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום :דורון גולן
חניה פרטית - תשמש את הציבור
צילום :דורון גולן
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים