שתף קטע נבחר

אילת תאסור הכנסת פלסטיק לחופי הרחצה

בכוונת העירייה לתקן חוק עזר עירוני ולאסור הכנסת מוצרי פלסטיק חד פעמיים בחופי הים

נגד הכלים החד-פעמיים מפלסטיק: אילת תקדם תיקון לחוק עזר עירוני, שיאסור שימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים בחוף הים. בעיריית אילת אמרו כי לאחר אישור התיקון לחוק, יבצעו פעולות הסברה בעסקים לאורך החוף למניעת השימוש בפלסטיק

 

שוברים את החום בחוף אילת (צילום: אלעד גרשגורן)
שוברים את החום בחוף אילת(צילום: אלעד גרשגורן)

 

בעיריית אילת הודיעו בדף הפייסבוק שלהם: "כחלק משמירה על משאבי הטבע הנדירים של אילת, ביניהם מפרץ אילת הקסום, ולצד פעולות הסברה, ניקיון ואכיפה לאורך החופים, יוצאת עיריית אילת בקריאה 'די לפלסטיק בים האדום'". הפעולה הראשונה של העירייה, בשיתוף פעולה עם מפעילי החופים ובהובלה של היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשיתוף עמותת הברים והמסעדות, תהיה בתחום ההסברה.

 

הצעד הבא, אומרים בעירייה, הינו תיקון לחוק העזר העירוני לאילת (רחצה על שפת הים), במסגרתו ייאסר שימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים בחופי הים, לרבות מכירה בפלסטיק בתחומי החופים.

 

העירייה - כך על פי התכנון - תשיק קמפיין עירוני נרחב, שמטרתו להגביר את מודעות התושבים והנופשים הפוקדים את חופי העיר לנזק הרב הנגרם לשוניות האלמוגים, לדגים ולבעלי החיים הימיים כתוצאה מהגעת פלסטיק ומוצריו לים, והוא יופץ על גבי פלטפורמות של מדיות חברתיות, שלטי חוצות, מכוונים וערוצי תקשורת נוספים ברחבי העיר.

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר כי "אילת הנמצאת בין 42 ערי המפרץ היפות בעולם, התברכה במשאבי טבע נדירים שעליהם אנו שומרים באדיקות. בזכות המפרץ הקסום, המדבר רחב הידיים והשמש .כמעט בכל שנה פוקדים את אילת כ- 3 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם. עבורם, עבורינו ועבור הדורות הבאים אנו שומרים על משאבי הטבע והסביבה באהבה".

 

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין בירך על המהלך ואמר: "כ-90% מהפסולת בחופים היא פלסטיק, זה נתון מטורף. חשוב להבין שהפלסטיק הוא בעיה סביבתית, שאת התוצאות שלה אנחנו רואים בפסולת שפזורה בחופים, בפארקים ובשמורות הטבע. אך מעבר לכך, מדובר במפגע בריאותי. הפלסטיק מתפרק למיקרו חלקיקים שנאכלים על ידי בעלי חיים ובסופו של דבר מגיעים לצלחת שלנו".

 

קמפיין ההסברה הינו פרי שיתוף פעולה בין היחידה הסביבתית של עיריית אילת עם רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה, עמותת הסביבה וגורמים התנדבותיים הפועלים לשמירה על ניקיון הים: we sea, מועדוני צלילה, ריף הדולפינים, המצפה התת ימי ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גרינפיס
זיהום פלסטיק. ארכיון
צילום: גרינפיס
מומלצים