שתף קטע נבחר

גנץ: לפיד שילם פוליטית; לפיד: הרוטציה תתקיים, מכבדים הסכמים

בישיבת סיעת כחול לבן התייחסו בני גנץ ויאיר לפיד לסוגיית הרוטציה: "סיכמנו שככה אנחנו מסכימים להישאר במסגרת המשותפת", אמר גנץ. לפיד: "הרוטציה תתקיים כי אנחנו מכבדים הסכמים ומאמינים בדרך המשותפת שלנו"

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ ושותפו יאיר לפיד התייחסו בצהריים (יום ב') בישיבת הסיעה לסוגיית הרוטציה ביניהם. גנץ אמר: "סיכמנו שככה אנחנו מסכימים להישאר במסגרת המשותפת. היא עוד לא הבשילה ואנחנו יכולים להמשיך קדימה, יאיר יהיה שותף נאמן, אני אוביל וכשנגיע לגשר נראה שאפשר לחצות אותו". לפיד אמר כי "הרוטציה תתקיים כי אנחנו מכבדים הסכמים ומאמינים בדרך המשותפת שלנו".


הנהגת כחול לבן בסיור בעוטף עזה (צילום: EPA)
בני גנץ ויאיר לפיד(צילום: EPA)

גנץ פתח באמירות על אחדות ושותפות בצמרת מפלגתו: "יש בהנהגת כחול לבן שותפות. חבריי ושותפיי, יאיר לפיד, ששילם פוליטית על מהלך במהסוג הזה, בוגי וגבי שמצטרפים וכולכם פה מחויבים להצלחת כחול לבן ומחויבים לפני הכול למדינת ישראל, זה הסיפור שלנו". לדברי גנץ, "גם אם אין בינינו הסכמה ואחידות על הכול, בסופו של דבר יש אחדות מוסכמת של מסגרת שקוראים לה כחול לבן שמבטאת רעיון שהוא של כלל אזרחי ישראל ובתוכו אפשר לתמרן".

 

יאיר לפיד אמר כי "קיבלנו מועד ב'. מכל הסיבות הלא-נכונות קרה הדבר הנכון. ביבי ניסה להקים ממשלת סחטנים וקיצוניים שתוציא אותו מהכלא, הוא נכשל. הוא רצה להיות רודן כמו ארדואן, הוא נכשל. מדינת ישראל אמרה לו עד כאן, הגזמת, אנחנו לא עובדים אצלך.

 

"יש לנו הזדמנות שנייה להקים ממשלה בראשות גני גנץ שתקום בבוקר ותתחיל לעבוד", המשיך לפיד. "באנו להחזיר את היציבות, להביא ביטחון ולמנוע משבר כלכלי. לוודא שהכסף הולך לבריאות ולחינוך של הילדים שלנו ולא לפוליטקאים. לא במקרה יש לנו 35 מנדטים. אנחנו נחושים, יודעים לעבוד והולכים לתת את הפייט של החיים שלנו".

 

לפיד נשאל למה שלא יתחבר לגורמים שעדיין לא נכנסו למערכת הפוליטית אך מעוניינים בכך, והשיב כי הרשימה מקבלת הצעות. על חבירה אפשרית למפלגות החרדיות ולישראל ביתנו אמר כי "גוש הימין מונה 47 חברי כנסת כי מישהו מצמיד אליו את החרדים באופן אוטומטי. זה לא חייב להיות ככה. אנחנו במרכז, והמפלגה שלנו מסוגלת לגשת גם לימין וגם לשמאל. אנחנו נדע לקרוא למי שצריך. האסטרטגיה שלנו היא להיות חזקים וגמישים בכדי להביא את מי שרוצה לעבוד ולהציל את המדינה".

 

חבר הכנסת גבי אשכנזי צייץ בטוויטר כי "יש בסיעת כחול לבן שותפות אמיתית. זה מכפיל הכוח שלנו. אנחנו מחויבים כולנו להצלחת כחול לבן, אבל לפני הכל - למדינת ישראל". אשכנזי הוסיף כי "גם אם לפעמים נשמעים קולות אחרים, בסופו של דבר יש בינינו אחדות שמטרתה טובת אזרחי מדינת ישראל. ב-17 בספטמבר נביא תוצאה אחרת".

  ()
בכירי כחול לבן. אמש

רשימת כחול לבן הודיעה אמש כי הסכם הרוטציה בין היו"ר בני גנץ ליאיר לפיד נשאר בתוקף. מהסיעה נמסר כי "למרות הספקולציות והשמועות השקריות, כחול לבן תתמודד בבחירות הבאות באותה המתכונת שהביאה להישג עצום של 35 מנדטים לפני חודשים ספורים, כולל קיום הרוטציה בין גנץ ללפיד, בדיוק כפי שסוכמה בהנהגה המשותפת והובאה בפני הציבור".

 

בסוף השבוע קרא יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי לביטול הרוטציה שהוסכמה בין גנץ ללפיד. "ההחלטה צריכה להתקבל לפי השאלה מה יגדיל את המחנה כולו ויוביל לניצחון המחנה בבחירות ולא לפי מה טוב לכל מפלגה", אמר גבאי. 

 

בימים האחרונים קראו בכירים בליכוד לכחול לבן לחבור אליהם לממשלת אחדות אחרי הבחירות. "יש לנו מועד ב', ומה שאני הייתי מבקש מבני גנץ ומכל אנשי המחנה שלו - 'תפסיקו עם הפסילה האישית של נתניהו'", אמר במוצאי שבת השר צחי הנגבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים