שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תרומה בכל גיל: רופא בן 77 נפטר - הכבד הושתל בחולה בן 50

  ד"ר יעקב קסיאנסקי עבד כרופא במשך 43 שנים, ונפטר משבץ מוחי. משפחתו תרמה את איבריו, והכבד הושתל בחולה בן 50. בתו של הרופא שתרמה את איבריו: "הוא דאג כל חייו לחולים, אין לי ספק שזה מה שהיה רוצה במותו"

  הציל חיים גם במותו: משפחתו של רופא שהלך לעולמו תרמה את איבריו. הכבד הושתל בגבר בן 50 שמתאושש בדקות אלה לאחר שיצא מחדר הניתוח.

   

  ד"ר יעקב קסיאנסקי היה מנהל המחלקה לפתולוגיה בבית היולדות במוסקבה במשך 25 שנים. לאחר שעלה לארץ התקשה להשתלב בעולם הרפואה בשל קשייו עם השפה העברית. לבסוף הצליח לעבור את בחינות משרד הבריאות, והחל לעבוד כרופא בבית המעצר של משטרת ישראל בפתח תקווה שם שימש בתפקידו במשך 18 שנים.

   

  "הוא הקדיש את כל כולו לרפואה", מספרת בתו, גליה קושניר, "למרות אהבתו למשפחה, הוא עבד בלי הפסקה במשמרות, דיבר כל הזמן על החולים שלו ודאג להם".

   

   ( )
  ד"ר יעקב קסיאנסקי. הקדיש את כל כולו לרפואה

   

  לחתימה על כרטיס אדי

   

  "למרות העצב התרומה מרגשת"

  לפני מספר ימים לקה ד"ר קסיאנסקי, בן ה-77, בשבץ מוחי, הוא הובהל לבית החולים, שם קבעה ועדת רופאים כי הוא סובל ממוות מוחי נשימתי. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו, מהם נמצא הכבד כמתאים להשתלה. אתמול (א') בוצעה השתלת הכבד בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, והחולה מתאושש כשמצבו יציב.

   

  "אבא אהב את עבודתו אהבת נפש", מוסיפה בתו, "הייתה לו מסירות אינסופית לרפואה ולחולים, ולא היה לי ספק לרגע שזה מה שהיה רוצה במותו. התחושה בצל העצב שלנו על האובדן של אבא, על כך שהציל מישהו, היא מרגשת ונותנת לנו נקודת אור שאולי באיזשהו מקום, אבא ממשיך לחיות בגוף של עוד אדם".

   

  בתרומת הכבד, מספרת קושניר, סוגרת המשפחה מעגל, לאחר אובדן אם המשפחה שהייתה זקוקה להשתלת כבד שלא נמצא עבורה, ומתה: "לפני 19 שנים אימא נפטרה ממחלת הכבד. עכשיו אבא סוגר מעגל, כשתרם כבד למישהו במצב דומה לזה של אימא, בגיל דומה לזה של אימא, שבזכותו ניצל. אנחנו מתרגשים, ומאחלים לחולה בריאות ואריכות חיים".

   

  "ההשתלה נעשתה בחולה שמצבו הידרדר במהירות", אמרה ד"ר סיגל אייזנר משתילה ורופאה בכירה במחלקת השתלות בבילינסון, "בגלל מחלות הרקע מהן סבל הניתוח היה מורכב וקשה. אנו כרופאים מצילים חיים מדי יום. כלל הצוות ואני התרגשנו מכך שהתרומה הגיעה מרופא שהציל חיים לא רק בחייו אלא גם במותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים