שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צפו: עֶגְלה נחטפה מעדר, אימה הובילה להפללת הגנבים

  סרטון מרגש מתעד כיצד פרה שרעתה במרעה בצפון הארץ מתאחדת עם עגלתה שנגנבה על ידי שני צעירים מהכפר בית זרזיר. התנהגותה הובילה את החוקרים להבין כי נחטפה, ולא נקנתה כחוק כפי שטענו הגנבים

   

  תיעוד המפגש בין הפרה לעגלתה    (צילום: דוברות משטרת ישראל)

  תיעוד המפגש בין הפרה לעגלתה    (צילום: דוברות משטרת ישראל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התנהגותה של פרה שרעתה באזור הגליל התחתון הובילה להפללת שני צעירים תושבי הכפר הבדואי בית זרזיר, שגנבו את עֶגְלתה והיום (ב') הוגש נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

   

  ביום שלישי הגיעו השניים לשטח מרעה סמוך ליישוב בועיינה נוג'ידאת. הם תפסו עגלה שרעתה במקום, כפתו אותה ברגליה ובפיה, העמיסו אותה על רכבם ונמלטו מהמקום. הם נסעו במהירות גבוהה, תוך שהם בולמים וסוטים באופן מסוכן בין נתיבים, מה שהוביל לעצירתם על ידי שוטרי מג"ב לאחר שניסו להימלט רגלית.

   

  בחיפוש שערכו ברכבם, מצאו השוטרים את העגלה כפותה בתא המטען וכן כלים ששימשו את השניים בעת חטיפתה. אחד מהם צעק לחברו כי יספר לשוטרים שקנו אותה כחוק בסכום של אלף שקלים, אך לאחר שהוחזרה לבעליה יום למחרת, היה ברור מאיזה עדר נלקחה. אימה של העגלה הרגישה בנוכחותה והתקרבה אל הרכב שבו נסעו השוטרים עוד לפני שיצרה קשר עין עימה.

   פרה מזדהה את העגלה שלה שנגנבה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  "הרגישה בנוכחותה עוד לפני שראתה אותה". תיעוד מהסרטון(צילום: דוברות משטרת ישראל)

   פרה מזדהה את העגלה שלה שנגנבה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  (צילום: דוברות משטרת ישראל)

   פרה מזדהה את העגלה שלה שנגנבה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  העגלה כפותה בתא המטען(צילום: דוברות משטרת ישראל)
   

  "לפני שנוצר קשר עין בין העגלה לפרה, רואים בבירור כיצד אחת מהפרות בעדר מגיעה בריצה אל הרכב והקרון. הקשר האימהי בין פרה לצאצא שלה מתגבש החל מההמלטה ולאורך תקופת ההנקה. ההכרות מתבססת על חוש הריח, השמיעה וגם הראיה. בסביבת הקרון היא כבר מריחה את העגלה שלה ומזהה אותה, ומכאן היא מנסה למצוא דרך להגיע אליה. תקשורת ווקאלית בין השתיים מחזקת את וודאות ההכרות ההדדית", נמסר ממשרד החקלאות.

   

  בסרטון שתיעד את המפגש המרגש נראית הפרה אוספת את העגלה מהקרון שבו הוחזרה, מרחיקה אותה מהמקום ומניקה אותה.  

   

  בתחילת השבוע יצר התובע בתיק קשר עם התאחדות האיכרים וביקש את הסיוע בחוות הדעת המקצועית – ההתאחדות רתמה מיד את רחלי גבריאלי, מנהלת תחום הבקר במשרד החקלאות

  ובעזרתה הוגש כתב אישום בצירוף חוות דעת מקצועית.

   

  התנהגותה של הפרה הובילה כאמור את החוקרים להבין כי העגלה אכן נגנבה מהעדר, שכן אם היה מדובר בעגלה זרה, הייתה מתקבלת באדישות על ידי שאר הפרות. "הפרה נראית בסרטון מתרחקת מכלי הרכב והאנשים וגם מאיימת עליהם קלות תוך שהיא מגינה על העגלה שלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות משטרת ישראל
  פרה מזהה את העגלה שנחטפה מהעדר
  צילום: דוברות משטרת ישראל
  מומלצים