שתף קטע נבחר

המרוץ בעבודה: שפיר תתמודד "בפריימריז פתוחים", גולן ורוסו שוקלים

גורמים ששוחו עם יאיר גולן מסרו כי הוא שואף להיכנס לחיים הפוליטיים כבר במערכת הבחירות הקרובה, ובוחן בין היתר גם הצטרפות לכחול לבן. בעבודה כבר נערכים לקרב על ראשות המפלגה: סתיו שפיר מעוניינת להתמודד, טל רוסו ויתר על השריון ושוקל גם הוא התמודדות בפריימריז

יאיר גולן טל רוסו סתיו שפיר (צילום: מוטי קמחי, אלי סגל)
יאיר גולן, סתיו שפיר וטל רוסו(צילום: מוטי קמחי, אלי סגל)

האלוף במילואים יאיר גולן, בוחן אפשרות להתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז שייערכו לקראת הבחירות בספטמבר. גורמים ששוחחו עם גולן מסרו היום (יום ב') כי הוא מעוניין להיכנס לחיים הפוליטיים ופרט למפלגת העבודה שוקל גם אפשרות להצטרף לכחול לבן.

 

יו"ר העבודה אבי גבאי אמר כי שוחח עם גולן וציין בפניו את לוחות הזמנים של הבחירות לראשות המפלגה. גבאי עדכן את גולן בכך שלמרות שאינו חבר מפלגת העבודה, יוכל להתמודד על ראשותה במידה וירצה לעשות כן. 

אלוף (מיל') יאיר גולן בכנס היובל של בית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב (צילום: מוטי קמחי )
מעוניין להצטרף לפוליטיקה. יאיר גולן(צילום: מוטי קמחי )

מוקדם יותר הודיע האלוף במיל' טל רוסו כי הוא מוותר על השריון שקיבל מגבאי ושוקל אף הוא להתמודד על ראשות המפלגה.

 

"אני מבקש להודיע בזאת כי החלטתי לוותר על השריון שקיבלתי", כתב רוסו במכתב ששלח להנהלת המפלגה. "מפלגת העבודה היא מפלגה אידיאולוגית חשובה וערכית מעל לכל שיקול אישי. באתי למפלגה ולפוליטיקה בתקווה לשנות ולהשפיע, ולא להיצמד לכיסא פוליטי. עקב פיזור הכנסת, ויציאה לבחירות חוזרות, אני מוותר כאמור, על מקומי כמספר 2 במפלגה, ואשקול להתמודד על תפקיד יו"ר המפלגה".

 

גבאי צייץ בטוויטר זמן קצר לאחר הודעתו של רוסו: "טל רוסו הודיע לי שהוא מוותר על השיריון שלו כמספר 2 ברשימה. פגשתי אנשים רבים בפוליטיקה וטל הוא אחד המרשימים שבהם. אדם ערכי וישר שרק טובת המדינה לנגד עיניו".

טל רוסו (צילום: מוטי קמחי)
שוקל התמודדות. טל רוסו(צילום: מוטי קמחי)

סתיו שפיר (צילום: יואב דודקביץ' )
מצטרפת למרוץ. סתיו שפיר(צילום: יואב דודקביץ' )
  

גם ח"כ סתיו שפיר הודיעה כי היא מעוניינת להתמודד על ראשות המפלגה: "אתמודד על ראשות העבודה בפריימריז פתוחים, שיאפשרו לכל ישראלי וישראלית שהם חלק מהמחנה הדמוקרטי להצטרף ולבחור את ההנהגה. נהפוך את המפלגה לחוד החנית של המאבק על הדמוקרטיה". 

 

עוד הוסיפה שפיר כי "במפלגה יש היום מי שרוצים שהיו"ר ייבחר בכל מיני קומבינות, במוסדות פנימיים מאחורי דלתות סגורות. כלומר, לא על ידי הבוחרים, אלא על ידי מקורבים. זו מכת מוות לתנועה שלנו. אני באתי לשרת את הציבור ולא את המקורבים. צריך לעשות מהפכה במפלגה".

 

הנהלת המפלגה תתכנס מחר בבית המפלגה בתל אביב כדי לקבוע מועד לכינוס ועידת המפלגה, ככל הנראה בשבוע הבא. גבאי צפוי להביא לוועידת המפלגה תאריך לפריימריז על ראשות המפלגה. ח"כ עמיר פרץ מתכוון להציג הצעה אחרת: בחירת יו"ר העבודה תתבצע על ידי כ-3,400 חברי ועידת המפלגה ולא באמצעות פריימריז בקרב כל מתפקדי המפלגה.

 

אתמול אמרו בכירים בעבודה כי גבאי צפוי לפרוש מהמפלגה ולא להתמודד מטעמה לכנסת בבחירות הקרובות. הסיבה לכך, לדבריהם, מזכירה את מצבו של רוסו: אם גבאי לא יתמודד בבחירות לראשות העבודה ויודח מהמקום הראשון, ממילא לא יהיה לו מקום ברשימת העבודה לכנסת - שלה כאמור לא ייערכו פריימריז נוספים.

 

גבאי קומם עליו את רוב חברי הסיעה, שטענו כי "מכר" אותם במשא ומתן הקואליציוני שניהל מול ראש הממשלה בנימין נתניהו - וכי תדרך נגדם כדי להוכיח שהם היו שותפים מלאים למו"מ מול הליכוד.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלי סגל
גולן, שפיר ורוסו
צילום: מוטי קמחי, אלי סגל
מומלצים