שתף קטע נבחר

שגריר באו"ם או מקפצה לראשות הליכוד? הדילמה של ארדן

רה"מ הציע לשר לביטחון פנים את התפקיד במקומו של דני דנון, שמסיים את כהונתו בתום ארבע שנים. אם ייענה בחיוב - הוא יפסיד את ההזדמנות להתמודד על ראשות המפלגה במקרה שנתניהו יפסיד בבחירות או שיאלץ להתפטר לאחר כתב אישום

נתניהו וארדן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו וארדן(צילום: EPA)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע לשר לביטחון פנים גלעד ארדן להתמנות לתפקיד שגריר ישראל באו"ם במקומו של השגריר דני דנון, שמסיים בקיץ הקרוב ארבע שנות כהונה. ארדן שוקל את הדברים, ולדברי גורמים פוליטיים הוא מצוי בדילמה עמוקה ומתלבט באיזו דרך לבחור.

 

נתניהו כבר הציע פעמיים לארדן תפקיד של שגריר בכיר: הפעם הראשונה הייתה ב-2013, אז הציע לו את תפקיד השגריר בארה"ב ובסוף 2014 את תפקיד השגריר באו"ם.

 דני דנון מסביר לאו
מסיים את הקדנציה. דני דנון

בשני המקרים ארדן העדיף ארדן להמשיך לכהן כשר וחבר קבינט. אם כעת ייענה בחיוב להצעה – הוא יפסיד הזדמנות להתמודד על ראשות הליכוד אם נתניהו יפסיד את הבחירות או שיאלץ להתפטר לאחר הגשת כתב אישום נגדו.

 

מכיוון שארדן עוד לא השיב לנתניהו, טרם נעשתה בחינה משפטית האם המינוי בכלל אפשרי לפני הבחירות, או שנתניהו יצטרך להמתין עד לאחר הבחירות, בהנחה שינצח כמובן.

 

הסיבה: בתקופת מערכת בחירות הנוהל הוא שאין מקיימים מינויים פוליטיים - ותפקיד השגריר באו"ם בא על חשבון מכסת המינויים הפוליטיים שעומדים לרשות ראש הממשלה ושר החוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים