שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  20 שנות מאסר למורה לשעבר שהתעלל מינית בחמישה אחים: "שלל את תום ילדותם"
  אחד האחים שם קץ לחייו, אחר הגיע מארה"ב כדי להעיד - והצדק נעשה 4 שנים אחרי הגשת כתב האישום: שלומי כהן, מורה לשעבר ממבוא חורון, נשלח ל-20 שנות מאסר לאחר שהורשע בתקיפה מינית של אחים בני 6 עד 15 במשך 13 שנים. התובעת: "ניצל את האחים בדרך מרושעת וחסרת רחמים"

   

  שלומי כהן (43), מורה לשעבר ממבוא חורון, תקף מינית במשך שנים ארוכות חמישה אחים ואחיות בני 6 עד 15. היום (ג'), ארבע שנים אחרי הגשת כתב האישום נגדו, נשלח כהן ל-20 שנות מאסר. במקביל חויב כהן לשלם לשלושה מהמתלונננים נגדו פיצוי בסך כולל של 250 אלף שקל.

   

  כתב האישום נגד כהן כלל עבירות של מעשי סדום, מעשים מגונים, ניסיונות אינוס ועבירות מין נוספות בשלושה מהאחים בין השנים 1996 ל-2009. לפי הפרקליטות, כהן החל את המעשים בזמן שהתגורר בשכנות לאחים בדרום - והמשיך לאנוס אותם גם כשעברו לביתם החדש באזור השפלה.

  בית משפט מחוזי באר שבע הרשיע את שלומי כהן בעבירות מין נגד קטינים ()
  שלומי כהן

  בכתב האישום צוין כי כהן ניצל את גילם הרך של הילדים, את הקרבה אליהם והאמון שנתנו בו לאחר שאביהם עזב את הבית, במטרה לבצע בהם עבירות מין חמורות בהזדמנויות שונות במשך 13 שנה.

   

  כהן נידון בעבר ל-44 חודשי מאסר בגין עבירות מין בקטין במשך שנתיים. בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו במקרה זה לבית משפט השלום בפתח תקווה, התלוננו נגדו חמשת האחים במשטרה.

   

  לאחר הגשת כתב האישום בעניינם, אחד האחים שם קץ לחייו בעת שירותו הצבאי. בשל ההתאבדות, נאלצה הפרקליטות להסיר מכתב האישום את המעשים שביצע בו כהן. לאחר ההתאבדות הגיע לארץ אח נוסף שהתגורר בארצות הברית, והעיד על עבירות המין שהנאשם ביצע בו בילדותו.

  גזר דין של המורה שלומי כהן ממבוא חורון שהורשע בביצוע עבירות מין רבות ב-3 אחים (צילום: הרצל יוסף)
  כהן בבית המשפט, היום(צילום: הרצל יוסף)

  הרכב בית המשפט המחוזי בבאר שבע בראשות השופט אריאל ואגו קבע בהכרעת הדין שניתנה באוקטובר בשנה שעברה כי "לאחר עיון בכל הראיות ושקילתן, אין מנוס מן המסקנה המצערת לפיה כל המעשים המיניים המיוחסים לנאשם הוכחו היטב ומעבר לספק סביר. לגבי רוב המתלוננים ההוכחה היא ברמה גבוהה במיוחד - הרבה מעל ומעבר לכל ספק סביר".

   

  בגזר הדין צוין כי "מעשי הנאשם מבטאים לא רק את ניצולם של המתלוננים בהיתם קטינים לצורך סיפוק צרכיו המיניים, אלא את רמיסת האמון שהם ואמם נתנו בו, ואת יכולתם של הקטינים לדווח על קרות המעשים, בין היתר, כדי לא לפגוע בקשר עם הנאשם שהיה משמעותי עבור אמם".

   

  השופטים ציינו בנוסף כי נפגעי תקיפה מינית בנסיבות דומות חווים "תחושות אשר מתוארות בספרות המקצועית כשהייה ממושכת בתנאיי שבי פסיכולוגי. זאת לאור תחושות התלות, מלכוד, השפלה, חוסר אונים, החפצה ודה-הומניזציה".

   

  עו"ד רותם יוחנני-הר ציון מפרקליטות מחוז דרום אמרה בעקבות גזר הדין כי "בדרך מרושעת וחסרת רחמים ניצל הנאשם את גילם הרך של המתלוננים ואת האמון שרכשו לו עת תמך בהם בשעתם הקשה, סייע להם כלכלית וחברתית, אירח אותם בביתו, עזר להם בהכנת שיעורי בית, הכין חלק מהם לעליה לתורה ולימד אותם לנגן.

   

  "הנאשם מיתג את עצמו במשפחה כתחליף אב וכאח גדול לילדים ובאופן שיטתי, לאורך 13 שנים, ראה בהם אובייקטים מיניים וביצע בהם עבירות מין קשות. הנאשם שלל מכל אחד ואחד מהמתלוננים את תום ילדותם ואת היכולת להתפתח אישיותית ומינית באופן תקין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים