שתף קטע נבחר

התשובה ל"לוח השנה במוסכים": יומן הנשים שקידמה איילת שקד

רגע מרגש בטקס הפרידה משרת המשפטים: בעקבות האמירה של השר לשעבר יוסף פריצקי ("פעם ראשונה ששרה יכולה לככב בלוח שנה במוסכים"), הכינה עבורה מנכ"לית המשרד אמי פלמור לוח ובו תמונות נשים שקידמה

 

 

 

בטקס הפרידה מהשרה איילת שקד במשרד המשפטים בלט רגע מרגש אחד, שבו הזכירה מנכ"לית המשרד אמי פלמור את האמירה השוביניסטית של השר לשעבר יוסף פריצקי כי "זו פעם ראשונה ששרת משפטים יכולה לככב בלוח שנה שתלוי במוסכים". במקום לוח שנה מהסוג הזה, הכינה פלמור לוח ייחודי שבו מופיעות הנשים שאותן קידמה השרה שקד.

 

איילת שקד בטקס הפרידה ממנה (צילום: אוהד צויגנברג)
השרה איילת שקד עם לוח השנה שהוכן עבורה. לימינה מנכ"לית המשרד אמי פלמור, ולשמאלה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט(צילום: אוהד צויגנברג)
 

"לפני ארבע שנים הייתה אמירה בוטה כלפייך של השר לשעבר פריצקי. לא יכולתי להתאפק, הכנתי לוח שנה שבו את מופיעה עם כל הנשים שעבדת לצידן וקידמת אותן, ביניהן אותן שופטות יוצאות אתיופיה, הקאדית הראשונה הנא חטיב, השופטת הדרוזית הראשונה סאוסן אל-קאסם, השופטת החרדית הראשונה חוי טוקר ועוד רבות וטובות.

 

"אני חושבת שבאופן מאוד סמלי, זו מהדורה מיוחדת, נדירה, לא תהיה עוד אחת", אמרה פלמור. שקד קיבלה את המנכ"לית בירושה מקודמתה ציפי לבני, ובאופן נדיר למדי השאירה אותה בתפקידה. פלמור כתבה על לוח השנה הקדשה מדברי ז'בוטינסקי, שאותה קיבלה בעצמה מלבני.

 

טקס הפרידה מאיילת שקד (צילום: אוהד צויגנברג)
טקס הפרידה מאיילת שקד(צילום: אוהד צויגנברג)

פלמור ושקד הציגו בהמשך את לוח השנה בשיחה עם ynet: "נשיאת בית המשפט העליון לשעבר מרים נאור, שאותה קיבלתי ואנחנו חברות טובות מאוד עד היום; סיגל יעקובי, האפוטרופוס הכללי, מינוי שלי, אישה מדהימה". פלמור הזכירה את "כל המחשבות שהיו, שבגלל שהיא אישה שחיה עם בת זוג, אין מצב ששרה מהבית היהודי תמנה אותה", ושקד הוסיפה: "היא הראשונה שצמחה בתוך האגף".

 

שקד המשיכה להציג את לוח השנה: "עוד אישה ראשונה בתפקיד, הנא חטיב, הקאדית הראשונה בבתי הדין השרעיים, אישה מקסימה; זו הבת שלי המהממת; השופטת חווי טוקר, השופטת החרדית הראשונה; טל בנש, הדוברת לשעבר שלי האגדית".

יהודית חוי טוקר ()
יהודית חוי טוקר

השופטת סאוסן אלקאסם (צילום: יואב דודקביץ)
השופטת סאוסן אלקאסם(צילום: יואב דודקביץ)

 

עוד הציגה את שתי השופטות הראשונות ממוצא אתיופי: "אחריהן מונה עוד שופט, אבל הן היו הראשונות". כשהגיעה לתמונת הנשיאה אסתר חיות, העירה שקד: "עבדתי איתה גם בשיתוף פעולה מצוין". אחר כך הציגה את שלומית ווגמן, יו"ר הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, "שגם אני מיניתי אותה. היא הייתה איתי בקורס מש"קיות חינוך לפני הרבה מאוד שנים".

 

שקד סיכמה: "אני מאוד בעד ניהול נשי, אני חושבת שנשים יכולות לעשות הכול בצורה הכי טובה שיש, זה רק תלוי בהחלטה שלהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
איילת שקד עם לוח השנה שהוכן עבורה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים