שתף קטע נבחר

לא רק איפוק וריסון: "יש מקרים שבהם תינתן עדיפות לרציפות עבודת הממשלה"

המשנה ליועמ"ש הנחה את השרים לנהוג באיפוק ובריסון בהחלטות שיקבלו בתקופת הבחירות. עם זאת, הוא הוסיף כי בגלל "הנסיבות המיוחדות" שנוצרו יש מקרים שבהם "עשוי להינתן משקל רב יותר" לרציפות עבודת הממשלה

 

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: אלי מנדלבאום)
ממשלת המעבר(צילום: אלי מנדלבאום)

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי הנחה היום (ג') את השרים להימנע מקבלת החלטות שנויות במחלוקת בתקופת הבחירות. עם זאת, בעקבות משך הזמן הרב שהממשלה מכהנת בו כממשלת מעבר הבהיר המשנה ליועמ"ש כי ישנם מקרים שבהם תינתן עדיפות לשמירה על רציפות פעילות הממשלה על פני שאר השיקולים.

 

"במקרים המתאימים עשוי להינתן משקל רב יותר לצורך להבטיח את הצורך בעשייה שלטונית וברציפות והמשכיות עבודת הרשות המבצעת", כתב נזרי בהתייחסו לתהליך בחינת ההחלטות וקבלתן במשרדים השונים בתקופת הבחירות. עם זאת הוא סייג את דבריו ואמר כי הדבר ייעשה "תוך עריכת איזון בין כלל השיקולים הנוגעים בדבר, והכל בהתאם לנסיבות הקונקרטיות של כל מקרה ומקרה".

 

רז נזרי (צילום: מוטי קמחי )
נזרי. "במקרים המתאימים עשוי להינתן משקל רב יותר לצורך להבטיח את רציפות העבודה"(צילום: מוטי קמחי )

במכתב ששלח ליועצים המשפטיים הנחה ניזרי את משרדי הממשלה ואת השרים לנהוג בריסון ובאיפוק בכל הנוגע להחלטות המתקבלות, להקצאת משאבים וליוזמות חקיקה. זאת כדי להימנע מהחלטות בלתי הפיכות שיקשו על הממשלה החדשה שתכהן לאחר הבחירות וכן מתוך חשש משימוש לרעה בכוח השלטוני ובמשאבי המדינה לתעמולה או להשגת יתרון לא הוגן למפלגה או למועמד.

 

נזרי הוסיף והבהיר ליועמ"שים של המשרדים: "אין מניעה להמשיך בביצוע הפעילות הרגילה והשופטת שמבטיחה את המשכיות עבודת הרשות המבצעת, ובהתאם אין הכרח לבדוק כל פעולה ופעולה שאינה מעוררת על פניה חשש בקשר לשתי התכליות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישי פורת
חברי הממשלה
צילום: ישי פורת
מומלצים