שתף קטע נבחר

כולן בשביל אחת: הכפר הסורי לנשים בלבד

בג'ינוואר גרות אימהות ששכלו את בעליהן מול דאעש. יחד הן יוצאות לעצמאות כלכלית: "מנהלות טוב מגברים". שליח i24NEWS במסע מצולם

 

לפעמים, מדי פעם, אפשר לראות גם גברים בכפר ג'ינוואר, שבצפון-מזרח סוריה, אבל הם רק אורחים לרגע: פועלים שנשות הכפר, התושבות הבלעדיות שלו, משלמות להם מכספן כדי שיבצעו כמה עבודות. עם רדת הערב – הם חייבים להסתלק.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

סוריה כפר הנשים כתבה של i24 ()
במאפייה, במטבח, בשדה. נשות ג'ינוואר

ג'ינוואר הוא כפר לנשים בלבד. תושבותיו הן אימהות שברחו מבעל מכה או ששכלו את בעליהן במלחמה בסוריה ובקרבות נגד דאעש. כאן הן לומדות להגן על עצמן ולעזור זו לזו כדי להגיע לחיים חופשיים.

 

כ-15 נשים וילדיהן גרים בג'ינוואר, סמל מובהק של האידיאולוגיה הכורדית החורתת על דגלה את השוויון המגדרי. הן עובדות במאפייה, במטבח או בשדה.

סוריה כפר הנשים כתבה של i24 ()
סוריה כפר הנשים כתבה של i24 ()

 

"זה לא שיש לי בעיה לגור עם גברים, אלא שהחיים שלי הפכו להיות בלתי אפשריים לאחר מותו של בעלי", אומרת אחת מהן. "נשארתי עם ששת ילדיי, ואז שמעתי על הכפר הזה, שבו הנשים עצמאיות וחופשיות". אחת מנשות הכפר האחרות מדברת על סוד קסמו: "עם כל הכבוד לגברים, הם לא יודעים לנהל כמו שאנחנו יודעות".

 

דבר אחד עדיין לא ברור: מה יקרה כשהבנים הקטנים שלהן יגדלו ויהפכו בעצמם לגברים? האם יצטרכו לעזוב? זו שאלה שעליה תצטרכנה לענות בבוא העת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במאפייה בג'ינוואר. "אנחנו מנהלות טוב יותר"
מומלצים