שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אוהב אותי, לא אוהב אותי: לקרוא בין השורות

  אנחנו מתמכרים למילים, מסניפים אותן, מתמסרים ואז מתעוררים להאנג אובר כואב, רק כדי לראות שאולי יש עשן, אבל להפתעתנו אין אש. כי הכי קל לדבר ולבנות מציאות וירטואלית. זה זמין, זה אקספרס וזה לא מחייב מאמץ, חוץ מהזזת האצבע ממקש למקש. השאלה היא אם האם אנחנו רק מדברים בקשר הזה או גם עושים

  זוג הולך ברחוב (צילום: shutterstock)
  המילים שלו יפות. אבל מה עם המעשים?(צילום: shutterstock)

  חיים ומוות ביד הלשון. כולנו מכירים את הפתגם הזה וגם משתמשים בו ביומיום שלנו בלי לערער עליו לרגע, כי כולנו מאוד מושפעים ממילים – לטוב וגם לרע. בעידן הודעות הטקסט הכתובות, המילה קיבלה כוח בלתי מעורער להעברת מסרים, רגשות, כוונות, הבנות ומטרות בקלילות רבה, וכולנו נעשינו מאסטרים בתקתוקי מילים. בטור הזה ברצוני לפנות אלייך, לאישה שמספרת ומציגה את הטקסטים מלאי האהבה המתפרצת, הגעגועים והצהרת הכוונות על תכניותיו לעתיד – את, כן את! היי זהירה ובדקי מה באמת עומד מאחורי המילים שלו. איך אפשר לדעת? אפשר ועוד איך. זה מאוד ברור. מילים זה נחמד וכל אחד יכול לומר מה שהוא רוצה, אבל לעשות זה כבר כישרון ייחודי.

   

  ניתוח לב פתוח: 5 דרכים להחיות את הזוגיות

   

  יש עשן בלי אש

  צרורות מילים שנשלחות בשניות ומגיעות לצד השני בלי שנזיז יותר מאצבע מתקתקת, בלי מאמץ ובלי התחייבות, גורמות לכולנו לדבר יותר ולעשות פחות. למילים יש כוח. הן יוצרות אצלנו פרשנויות שמייצרות רגשות, תקוות ותכניות לעתיד. כמו שהיו אומרות הסבתות שבנו פה מדינה מחולות, "דיבורים כמו חול, ואין מה לאכול". המילים הרבה פעמים מבלבלות כי הן סותרות את מה שקורה במציאות. המסר שמועבר והפרשנות שלנו לא תמיד תואמים, ואז נוצרת אכזבה כי הציפיות לא מתגשמות במציאות. אנחנו מתמכרים למילים, מסניפים אותן, מתמסרים ואז מתעוררים להאנג אובר כואב, רק כדי לראות שאולי יש עשן, אבל להפתעתנו אין אש. כי הכי קל לדבר ולבנות מציאות וירטואלית. זה זמין, זה אקספרס וזה לא מחייב מאמץ, חוץ מהזזת האצבע ממקש למקש.

   

  איך תביני שהוא רק מדבר?

  • אם הוא אומר שהוא אוהב אותך, אבל את בסדר העדיפות האחרון שלו אחרי כל מטלות היום? נורת אזהרה.

   

  • הוא אומר שהוא אוהב אותך אבל שוכח את יום ההולדת שלך? נורת אזהרה.

   

  • הוא אומר שאת האחת והיחידה, אבל מבריז לך מפגישות ברגע האחרון? נורת אזהרה.

   

  • הוא אומר שזה פעם ראשונה שהוא מרגיש ככה, אבל מתקשר אליך פעם בשבוע בדרך לעבודה או בחזרה ממנה? נורת אזהרה.

   

  • הוא אומר לך שאת אהבת חייו אבל לא נמצא אתך ברגעים שאת הכי צריכה אותו שיתמוך בך? נורת אזהרה.

   

  • הוא אומר לך שרק אתך הוא רוצה לבלות כל דקה שיש לו, אבל התוכניות שלו אתך באות תמיד אחרי עשרה דברים אחרים שהוא מחויב אליהם ובמשבצת מסוימת מאוד שסוגרת לו ׳חור׳? נורת אזהרה.

  אם ספרת יותר מארבעה סעיפים, תקשיבי טוב, זו מתמטיקה ואין מקום לטעויות! תסתכלי מה הוא עושה ותדעי מה הוא רוצה. דיבורים זה נחמד, זה מייצר אווירה ויוצר חוויה ואנחנו אוהבות חוויה נעימה. הגבר שלך יכול לכתוב שירים, להרעיף מחמאות, להתרגש בהצהרות אהבה סוחפות, אבל בשורה התחתונה, אם את רוצה עתיד, אם את לא רוצה למצוא את עצמך מתחת להררי טישו כל שני וחמישי, מתוסכלת ומרחמת על הגורל המר שמזמן לך רק אכזבות, תתחילי להסתכל על המעשים, ורק עליהם.

   

  ומי שיספר לך שזה הרבה יותר מורכב ושזה לא בדיוק ככה, רק מחפש תירוצים. לכולנו יכולים להיות ׳נפילות׳ וימים שבהם אנחנו פחות ׳עושים׳. אבל כשזה הופך להיות דפוס ואת מזהה שהיחס בין המילים למעשים הוא 20/80 לטובת המילים, לאורך זמן, את בבעיה. הסבירות הגדולה היא שפגשת עוד אחד שזה לא הטיימינג שלו, שהוא לא בשל, הוא בדיוק יוצא ממשבר, יש לו תקופה עמוסה בעבודה, הילדים עוד קטנים ולה-לה-לה ולה-לה-לי. מילים, מילים, מילים. יקירה, תקראי את המציאות, תאחלי לו בהצלחה ותתקדמי.

   

  טלי שני היא מאמנת (PCC) לזוגיות ודייטינג

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  למילים יש כוח
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים