שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוב האקסלי טוען כי הוא הלחין את "הבלדה על יואל משה סולומון", ולא שלום חנוך

  רוב האקסלי, סולן להקת הצ'רצ'ילים לשעבר, טוען כי הוא זה שהלחין את "הבלדה על יואל משה סולומון", ולא שלום חנוך. "איני מתכוון להכפיש את שלום. אני מאמין שזו טעות ולא הייתה לו כוונה לגנוב ממני את הקרדיט". מטעמו של חנוך נמסר: "הצהרה חסרת בסיס שגורמת נזק"

  סולן להקת הצ'רצ'ילים לשעבר, רוב האקסלי, טוען כי הוא זה שהלחין את "הבלדה על יואל משה סולומון", ולא שלום חנוך שמוכר כמלחין הרשמי של השיר.

    

  בפוסט ארוך ומקיף בחשבון הפייסבוק שלו, הסביר האקסלי כי הסיבה שהחליט לדרוש את הקרדיט המגיע לו 50 שנה אחרי שהשיר יצא, היא רק כי לאחרונה גילה שהוא לא מוכר כמלחין השיר. בנוסף סיפר ממקום מושבו במיאמי שבארצות הברית, כי הוא עובד על ספר המתאר את שנותיו בישראל והדבר עורר אותו לכתוב את הפוסט: "הרגשתי גאה שמשהו שכתבתי היה חלק גדול מההיסטוריה המוזיקלית הישראלית".

   

  בפוסט שהאקסלי כבר הוריד מאז פורסם, הוא תיאר את תהליך כתיבת השיר לצד העבודה משותפת עם אריק איינשטיין. "אריק אהב את השיר והוא היה בטוח שהוא רוצה להקליט את זה כמו שהוא אהב את הלחן", כתב האקסלי.

   

  לאחר שהוריד את הפוסט המקורי, האקסלי העלה תמונה כשפיו חסום עם הכיתוב, "תבינו לבד".

   

  מטעמו של שלום חנוך נמסר בתגובה: "שלום חנוך הלחין את השיר המדובר לאחר שקיבל את הטקסט שכתב יורם טהרלב מידיו של אריק איינשטיין. לא ברור מה גרם לרוב האקסלי לחשוב שהלחן שלו ועוד לאחר חמישים שנה. בהצהרתו חסרת הבסיס הזאת הוא פוגע בשלום חנוך וגורם לו נזק ואני מקווה שיעצור עם זה בהקדם על מנת שלא נצטרך לפעול נגדו בצעדים משפטיים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא פריבס
  שלום חנוך
  צילום: גיא פריבס
  לאתר ההטבות
  מומלצים