שתף קטע נבחר

רופא מואשם ברצח 25 חולים סופניים

וויליאם יוסל, רופא מאוהיו, נתן למטופלים גוססים משכך כאבים במינון קטלני במטרה לזרז את מותם. האחיות והרוקחים שעבדו איתו יוזמנו לעדות

רופא מאוהיו הואשם היום (ד') ברצח של 25 חולים סופניים. לפי כתב האישום הוא נתן למטופלים כמויות קטלניות של משכך כאבים במטרה לזרז את מותם.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

חבר המושבעים באוהיו מאשים את וויליאם יוסל בן ה-43 ב-25 סעיפי רצח. הוא מואשם ברצח החולים הסופניים שבהם טיפל בבית חולים בקולומבוס בירת אוהיו. "אני תובע כבר 22 שנים ומעולם לא ראיתי כתב אישום של 25 סעיפי רצח", אמר התובע המחוזי רון אובראיין. העונש על כל אישום ברצח הוא 15 שנות מאסר.

וויליאם יוסל רופא מואשם ברצח 25 חולים סופניים אוהיו ארה
(צילום: AP)
מדובר באחד האישומים הקשים ביותר נגד עובד במערכת הבריאות האמריקנית. הפרשה העלתה שאלות קשות על תפקוד האחיות והרוקחים שמילאו אחר הוראותיו של יוסל בחמש השנים שבהן עבד בבית החולים.

 

החשד הוא שהמעשים של יוסל התבצעו במשך ארבע שנים נגד 35 מטופלים לכל היותר שהיו גוססים, ולפי ההערכות איבדו כל סיכוי לשרוד. משטרת קולומבוס פתחה בחקירה פלילית בעקבות מותם של 25 חולים שקיבלו את משכך הכאבים פנטניל, אופיואיד סינתטי עוצמתי, במינון של 500 מיקרוגרם ומעלה. "מינון ברמה הזאת לא יכול להצדיק שום הליך רפואי לגיטימי", אמר התובע.

וויליאם יוסל רופא מואשם ברצח 25 חולים סופניים אוהיו ארה
(צילום: AP)
 

אחרי החשד שהתעורר נגדו קראו עורכי הדין של בית החולים למשטרה. יוסל הושעה מתפקידו בנובמבר 2018, וזמן קצר לאחר מכן הוא פוטר. הוא כופר באישומים נגדו, והמניע שלו למעשים עדיין לא ברור.

 

אד לאמב, מנהל בית החולים, אמר שמאז שמעשיו של האסל נחשפו בית החולים ביצע שינויים מקיפים כדי להבטיח שדבר כזה לא יקרה שוב. כרגע לא שוקלות הרשויות להגיש כתב אישום נגד מעורבים בפרשה, אך האחיות והרוקחים שעבדו עם יוסל צפויים להעיד בפני שלל גורמים ממשלתיים על חלקם בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים