שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מקורב לאברג'יל חשוד שהעביר לו סמים בבית המשפט
  ישראל אוזיפה, אחד הנאשמים בפרשה 512, נצפה על ידי התובע במשפט מעביר סמים ליצחק אברג'יל בדיון. לפי החשד, אברג'יל העביר את הסמים לנאשם אחר, וזה בלע אותם. האירוע תועד במצלמות האבטחה באולם

  ישראל אוזיפה, אחד הנאשמים בפרשה 512 (פרשת ראשי הפשע) שנחשב מקורב ליצחק אברג'יל, שוב מסתבך. אוזיפה נעצר לאחר שנצפה, על פי החשד, מעביר סמים לאברג'יל במהלך יום דיונים במשפט. אברג'יל, כך נטען, העביר את הסמים מהר בתא המעצר לנאשם אחר, וזה בלע אותם.

  שוב מסתבך. אוזיפה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שוב מסתבך. אוזיפה בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  אוזיפה בן ה-58 נאשם בפרשה 512 בעבירות של סיוע לרצח וסיוע לפציעה בנסיבות מחמירות, ובעבירות סמים. הוא מכחיש את המיוחס לו. בניגוד לנאשמים רבים, אוזיפה לא נחשב לעבריין אלים, אף שריצה עונשי מאסר בעברו.

   

  מרבית הנאשמים בפרשה נמצאים תחת אבטחה כבדה, בתא מעצרים ממוגן מוקף זכוכיות עבות. אלא שכמה מן הנאשמים, בהם אוזיפה, נמצאים מחוץ לתא המעצרים חופשיים באולם, והם משוחררים בתום כל דיון לביתם באיזוק אלקטרוני.

   

  לפי החשד, ביום ראשון הגיע אוזיפה לדיון בעניינו, ובשלב מסוים הוא נצפה מעביר סמים לאברג'יל באולם. מי שהבחין בכך בזמן אמת הוא התובע בתיק, עו"ד ניסים מרום. האירוע אף תועד במצלמות האבטחה באולם. אברג'יל, לפי המשטרה, העביר במהירות לנאשם נוסף את החומר וזה בלע אותו.

  יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  אברג'יל בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  אוזיפה נתפס במקום, ויחידת דרור של שב"ס חיכתה יומיים ש"החומר ייצא". החומר נמצא בבחינה וחוות דעת נוספת תגיע שבוע הבא לגביו. "במעבר בין התאים יש חורים בקוטר של שלושה עד ארבעה ס"מ שדרכם הוא העביר את הסמים לאברג'יל", הסביר נציג המשטרה בדיון במעצרו של אוזיפה בבית משפט השלום בתל אביב. מעצרו של אוזיפה הוארך עד יום שני.

   

  בפרשה 512 נאשמים שורה של עבריינים בכירים בחברות בארגון הפשיעה של אברג'יל. לחלקם מיוחסות עבירות של רציחות, עבירות סמים ועבירות נוספות.

   

  עו"ד אייל שמחוני שייצג במעצר את אוזיפה מטעם הסניגוריה הציבורית מסר כי "החשוד מסר גרסה ומכחיש את החשדות. הוא טוען שלא הייתה לו כל כוונה להעביר סמים. אנו ממתינים שהמשטרה תסיים את החקירה בהקדם".

   

  סנגורו של אברג'יל, עו"ד שמשון וייס מהסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "מרשי מכחיש מכל וכל מעורבות בעבירה פלילית כלשהי שבוצעה במהלך דיון בבית המשפט. מדובר במשפט מורכב ובהחלט ייתכן שהועבר פתק תמים לאחד הנאשמים כחלק מניהול הגנתם ועל מנת שלא להפריע למהלך המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי
  אוזיפה ואברג'יל
  צילום: גיל יוחנן, מוטי קמחי
  מומלצים