שתף קטע נבחר

שר המשפטים החדש ייפגש עם נשיאת העליון בשבוע הבא

כמו קודמיו בתפקיד, ייפגש השר הנכנס אמיר אוחנה עם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות. היום הגיע למשרד לראשונה ונפגש העם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

שר המשפטים החדש אמיר אוחנה ייפגש בשבוע הקרוב עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות. מדובר בפגישה שגרתית שמקיים כל שר משפטים הנכנס לתפקידו.

 

מתוקף תפקידו אוחנה הוא גם יו"ר הוועדה לבחירת שופטים ומבחינת הנוהג, הוא והנשיאה חיות ינהלו מעתה את המערכת יחדיו. בימים אלה לא מתקיימת בחירת שופטים בשל תקופת הבחירות ובשל העובדה שרק עם כינוס הכנסת שתיבחר, היא גם תחליט מיהם שני נציגיה לוועדה.

 

היום הגיע אוחנה לראשונה למשרד המשפטים כדי להכיר את עובדי לשכתו. במהלך ביקורו נועד לפגישה ראשונה עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שאותו הוא מכיר מהכנסת. בשלהי כהונת הכנסת הקודמת התחולל עימות בין השניים בנוגע ל"חוק היועמ"שים" שאותו יזם ח"כ אוחנה. מנדלבליט התנגד נחרצות להצעת החוק שעברה בקריאה ראשונה משום שהיא משנה מן היסוד את בחירת היועצים המשפטיים למשרדי הממשלה.

 

אוחנה, ההומו המוצהר הראשון בממשלות ישראל, הגיע אחר הצהריים לגן הפעמון בעת הזנקת מצעד הגאווה בירושלים והתקבל בקריאות בוז וצעקות "בושה" על-ידי פעילי תנועת "עומדים ביחד" - לצד מחיאות כפיים. "מה עשית למען הקהילה", צעקו לו חלק מהמשתתפים, כמו גם "בזכות בג"ץ יש לך ילד" - על רקע דברי אוחנה באולפן ynet לפיו הוא אינו סבור שקיבל זכויות כלשהן, באופן אישי, מבית המשפט. אוחנה אמר למפגינים כי "חשוב שאתם פה נמצאים, על אף המחאה נגדי". זמן קצר לאחר שהגיע, עזב אוחנה את המתחם.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומי הרפז
אמיר אוחנה
צילום: תומי הרפז
מומלצים