שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חשד: הונאת מיליונים בשגרירות רוסיה בישראל

  ועדת חקירה מיוחדת ברוסיה חשפה כי רואת החשבון הראשית של השגרירות ושתי עובדות דיפלומטיות נוספות זייפו לכאורה חשבוניות וגנבו כספים ששימשו אותן לרכישת נכסים במוסקבה. הממצאים הועברו לתובע הכללי ברוסיה, שיחליט האם להגיש נגדן כתבי אישום

   

  בניין שגרירות רוסיה בישראל (צילום: שאול גולן )
  בניין שגרירות רוסיה בישראל(צילום: שאול גולן )

  ועדת חקירה מיוחדת ברוסיה חשפה חשד למעילת ענק בהיקף של כשלושה מיליון שקלים בשגרירות רוסיה בישראל. לפי ממצאי החקירה, רואת החשבון של השגרירות ועוד שתי דיפלומטיות זייפו לכאורה חשבוניות והכניסו לכיסן את הכספים - שאיתם רכשו נכסים במוסקבה. הנשים חשודות בהונאה ובסיוע להונאה.

   

  בדו"ח שפרסמה הוועדה עולה כי בין חודש אוקטובר 2012 לחודש אוגוסט 2014, רואת החשבון הראשית של השגרירות, נטליה שורלבה, ושתי עובדות מהמשלחת הדיפלומטית, אנה סידרובה ואינה אלק (נציגת הסוכנות הפדרלית לחדשנות), גנבו מחשבון השגרירות יותר מ-50 מליון רובל (כ-2.76 מיליון שקלים).

   

  עוד עולה מהדו"ח, כי הנשים חשודות בזיוף חשבוניות שהוגשו לשגרירות בגין השכרת נכסים, תשלום מיסים מקומיים ועמלות שונות - ושלשלו את הסכומים לכיסן. בכסף הן רכשו כמה נכסים במוסקבה וסביבתה - שנתפסו במהלך החקירה.

   

  החשד למעילה נחשף על ידי אנשי צוות במשרד החוץ הרוסי, שסייעו בחקירה. בהודעתם נמסר כי נאספו מספיק ראיות המצביעות על מעורבותן של שלוש הנשים בעבירות המיוחסים להן. התיק נשלח לתובע הכללי ברוסיה - שיחליט האם להגיש נגדן כתבי אישום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  בניין השגרירות הרוסית בישראל
  צילום: שאול גולן
  מומלצים