שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קוף ברח ממנזר בלבנון - ונתפס בגליל
  לפני כשבועיים נצפה קוף מסוג גנון ירוק ביישוב חורפיש שבגליל העליון, אך הוא נעלם. בהמשך התברר שמדובר בקוף ששייך לנזירה מלבנון, שמנהלת חוות בעלי חיים לצורך קידום השלום. בשבת הוא נראה שוב וכעת נלכד. בסיוע צה"ל והאו"ם הוא יוחזר לבעליו

   

   

  קוף שברח ממנזר בלבנון וחצה את הגבול לשטח ישראל, נתפס היום בצהריים (יום ה') ביישוב מג'ד אל-כרום שבגליל והועבר ליער הקופים ביודפת. הקוף מסוג גנון ירוק, ששמו - כך אומרים - חתחות, נראה לראשונה בתחילת השבוע שעבר ביישוב חורפיש בגליל העליון.

  הקוף שחדר מלבנון (צילום: נורה תבור)
  הקוף שחדר מלבנון, לאחר שנתפס במג'ד אל-כרום(צילום: נורה תבור)

  לאחר שנראה בחורפיש, הוא נעלם - עד שנראה שוב בשבת האחרונה ביישוב לבון שבמועצה האזורית משגב. אז כבר התברר כי הקוף ברח מחווה שמנהלת נזירה בלבנון, ובו היא מגדלת בעלי חיים, בשם השלום. היא אף פנתה לאנשי האו"ם שיסייעו בהחזרת הקוף האבוד.

   

  ללבון הוזעקו אנשי פארק הקופים ובראשם מנהלת הפארק, נורה תבור. "היינו במעקב אחריו כמה ימים וראינו קוף חכם, חזק, מאוד אינטליגנטי, שמסתדר יפה מאוד", סיפרה. "בהתחלה עסקנו ברכישת האמון שלו, כדי שיבין שאנחנו לא רוצים את רעתו, לא מתחרים בו ולא רוצים לקחת ממנו דבר".

  הקוף שחדר מלבנון (צילום: תושבי לבון)
  הקוף בעת שנצפה ביישוב לבון(צילום: תושבי לבון)

  הקוף שחדר מלבנון (צילום: תושבי לבון)
  (צילום: תושבי לבון)

  בימים שלאחר מכן "נדד" הקוף ליישוב דיר אל-אסד ובהמשך למג'ד אל-כרום. אתמול הוא הגיע לחווה חקלאית בפאתי היישוב.

   

  "הוא אכל קצת משמשים מהעץ, עלי גפן טריים, ובסך הכל הסתדר לא רע. הצבנו לו על גג של אחת הסככות שם כלוב דמה, שלא קורה כלום אם נכנסים אליו. שמנו לו שם דברים טובים, פירות יבשים זרעים ואגוזים, קצת לחם. הוא נכנס, אכל ויצא, והכל היה טוב. היום שמנו על יד הכלוב הזה כלוב אחר, עם מלכודת, וכאשר הוא נכנס אליו הוא נתפס".

   

  לדברי תבור, היה נראה שהוקל לו. "הוא כבר שבועיים מסתובב בלי מקום קבוע, וכנראה שגם לפני שעבר את הגבול לישראל הוא היה בנדידה", העריכה.

   

  כעת יועבר הקוף למנוחה בפארק הקופים, ובתוך זמן קצר יועבר על ידי צה"ל והאו"ם בחזרה לידי הנזירה. "מבחינתי זה היה ברור שאם לא נתגייס לאירוע הזה, לא יהיה מישהו אחר שיטפל בו. שימח אותי להשתתף בפרויקט כזה, למען בעל החיים ולמען אישה שפועלת למען השלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים