שתף קטע נבחר

תיעוד: כמעט התנגשות בין ספינות קרב של ארה"ב ורוסיה

תקרית חריגה בים סין המזרחי לפנות בוקר. ספינות קרב של צבא ארה"ב וצבא רוסיה חלפו במרחק של כ-50 מטר אחת מהשנייה - ושני הצדדים מטיחים האשמות. שר ההגנה האמריקני: "נגיב בצינורות הדיפלומטיים"

 

 

ארצות הברית ורוסיה מחליפות האשמות בעקבות תקרית חמורה שאירעה הבוקר (שישי) במי ים סין המזרחי, שבו שתי ספינות קרב כמעט והתנגשו. ספינת הצי הפסיפי של צבא רוסיה חלפה במרחק של כ-50 מטר מספינת טילי השיוט "צ'נסלורסוויל" האמריקנית. צפו בתיעוד מרגעי התקרית.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

שר ההגנה האמריקני, פטריק שנהאן, הודיע כי ארצות הברית תגיב על התקרית בצינורות הדיפלומטיים וכי לא תתן לרוסיה להפריע למבצעיה הצבאיים. 

 

תיעוד של משחתת אמריקנית ורוסית כמעט מתנגשות (צילום: CBS News)
מתוך התיעוד(צילום: CBS News)

 

בכלי התקשורת הרוסיים דווח כי הספינה הרוסית, "אדמירל וינוגרדוב", שטה באזור יחד עם ספינות רוסיות נוספות, ונאלצה לבצע תמרון חירום על-מנת לחמוק מהתנגשות לאחר שהספינה האמריקנית סטתה ממסלולה במפתיע והתקרבה אליה.

 

לפי הרוסים, אנשי הספינה פנו למפקדים האמריקניים שעל ספינת טילי השיוט וגערו בהם על "התנהגותם הבלתי מקובלת". חיל הים האמריקני דחה את גרסת מהרוסים ואמרו כי דווקא הם היו אלה שהתנהגו בחוסר מקצועיות. "ספינת הקרב הרוסית ביצעה תמרון לא בטיחותי סמוך לספינת צ'נסלורסוויל", מסר דובר הצי השביעי.

 

"הפעולה המסוכנת אילצה את אנשי הספינה להחזיר את כל המנועים לפעילות מלאה ולתמרן על-מנת להימנע מתאונה", הוסיף הדובר וכינה את דברי הרוסים "תעמולה". האמריקנים טוענים כי המרחק בין שתי הספינות היה בין 100-50 מטרים, וכי הרוסים העמידו את הספינה ואנשיה בסכנה ממשית.

 

זוהי לא התקרית הראשונה שנרשמה השבוע בין שני הצבאות. מטוס קרב רוסי הוזנק לקרבתו של מטוס מודיעין של חיל הים האמריקני שהיה בקרבת נמל הסורי טרטוס שלחופי הים התיכון. הצי השישי, שמטוס המודיעין פעל במסגרתו, טען כי כלי הטיס פעל בהתאם לחוק הבינלאומי ולא התגרה בפעילות הצבאית הרוסית באזור. במוסקבה דחו את ההאשמות ואמרו כי מטוס הסוחוי שמר על מרחק סביר ושב לבסיסו לאחר שהמטוס האמריקני שינה את מסלולו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: CBS News
הספינה הרוסית מתקרבת לספינה האמריקנית
צילום: CBS News
מומלצים