שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   אז לאיזו קבוצה יש הכי הרבה אוהדים?
   בין הקהלים מתפתח דיון סוער ברשתות החברתיות – למי יש יותר גדול. אוהדי מכבי חיפה ובית"ר ירושלים משוכנעים שהם הרוב, אבל העובדות ההיסטוריות מוכיחות שמכבי ת"א שולטת ביציעים. וזה עוד לפני המעבר לבלומפילד ולצפי של מכירת 25 אלף מינויים

   בין חובבי הכדורגל מתפתח דיון ברשתות החברתיות סביב השאלה למי יש יותר אוהדים. הדבר מאוד חשוב לאוהדי הקבוצות הגדולות שמתנגחים בנושא השכם והערב, עם עקיצות פה ושם. אז אוהדי בית"ר ירושלים משוכנעים שהם הם הרוב ובכלל הם הקבוצה של המדינה. אוהדי מכבי חיפה לוקחים את עידן סמי עופר ועוד סקרים (אלוהים יודע מי עשה את הסקרים האלה) ומשוכנעים שהם הקבוצה האהודה במדינה.

    

   יש את הפועל ת"א ויש את הפועל באר שבע בעידן טרנר שיודעות את מקומן ולא משתתפות בוויכוח הזה, אבל הן קבוצות אהודות עם קהל גדול. ויש את הצלע השלישית בוויכוח, מכבי ת"א, שאוהדיה פחות מתעמתים על הנושא מסיבה אחת פשוטה. מכבי תמיד הייתה שם! היו שנות השבעים עם הצגות כפולות ובלומפילד (22,000) מפוצץ.

    

   מכבי תל אביב, הפועל חדרה (צילום: עוז מועלם)
   הם הרוב באמת? אוהדי מכבי ת"א(צילום: עוז מועלם)

    

   היו את שנות השמונים הדלות מבחינת ההישגים, אבל איכשהו תמיד מכבי הייתה מובילה במכירות הכרטיסים. גם בשנים הרזות של אצטדיון רמת גן, כשהקהל הצהוב הדיר רגליו מהרבה משחקים, הסיכום הכללי של מכירת הכרטיסים היה מתאזן בזכות משחקים של 35,000 ו־40,000 (דרבי, בית"ר ומכבי חיפה).

    

   מהיום שבו החל עידן מכירת המינויים, וזאת עובדה, מכבי ת"א תמיד הובילה. זכורה ההתלהבות כשמכבי פרצה את מחסום 10,000 המינויים, כשהקבוצות הגדולות
   האחרות גירדו 4,000 בקושי. בשנים שלפני נתניה בלומפילד היה קבוע סולד אאוט! עם 11,472 מינויים, כשמכבי חיפה לא עברה מעולם את רף 6,000 המינויים בקריית אליעזר, כמו גם בית"ר בטדי, כשגם בעידן ארקדי גאידמק מכבי ת"א השתוותה אליה ועברה אותה במכירת מינויים וכרטיסים! דווקא הפועל ת"א עם גלי ההצלחה הגיעה לכמויות יפות של מעל 8,000 מינויים, זה בזכות גרעין נאמן גדול. אוהדי מכבי חיפה ניפחו את החזה כשמכרו מספר מרשים של מינויים עם ההתלהבות של סמי עופר (המחירים זולים מאוד אבל המחשבה נכונה כדי ליצור מסורת של מינויים – כ־15,000 עד 17,000 נמכרו בשנים אלו).

    

   כשאומרים "אוהדי הצלחות" על אוהדי מכבי ת"א עובדתית הדבר אינו נכון. משנת 2000 עד 2010 עם אליפות אחת בלבד בארון בשנים אלו, מספר המנויים עלה ובלומפילד עם תכולה מקסימלית של 14,000 היה כמעט מלא ברוב המשחקים. אז מי הקבוצה האהודה בישראל? יש אוהדים וירטואלים שאינם מגיעים למגרשים, ואת מספרם קשה לאמוד. יש אוהדים רבים שמגיעים רק למשחקים משמעותיים (חצי גמר או גמר גביע, משחקי אליפות), אבל את אלה שמגיעים ניתן לספור, ומה לעשות שמכבי ת"א נמצאת בראש הרשימה!

    

   והנה מגיע בלומפילד! אם האצטדיון המחודש יהיה מוכן בזמן והמכירה תתחיל בלי פיצולים של שני משחקים בנתניה והשאר בבלומפילד ועוד תמרונים כאלה ואחרים, אזי לבן מנספורד, שמכוון ל 20,000 מינויים, נכונה הפתעה: בלומפילד סולד אאוט – 25,000 מינויים. אבל סביר להניח שגם נתון כזה לא יסיים את הוויכוח כי אוהד גאה ימשיך ל"עגל" את העובדות כדי להאמין בקבוצה שלו, באוהדים שאיתו.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים