שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   ליגת האומות: מבוך שלם בדרך ליורו / תוכן גולשים
   למרות שזה מאוד לא פשוט, ננסה לעשות סדר בבלגן ולהבין איך עובדת השיטה בליגת הכי מסובכת בעולם. וכן, גם נבחרת ישראל עדיין יכולה לעלות משם לאליפות אירופה

   ליגת האומות, אשר משחקי הגמר שלה נערכו השבוע, הוקמה על ידי אופ"א במחשבה נכונה, ובכדי לתת מענה למשחקי הידידות המשמימים שהיו עורכות נבחרות שלא נקבע להן משחק רשמי בעת הפגרות. כדי לתת למפעל החדש רלוונטיות גבוהה יותר נקטה אופ"א בשתי דרכים:

    

   1. זהו מפעל רשמי אשר תהיה לו אלופה רשמית, גמר רשמי, שחקן מצטיין (רונאלדו) רשמי וכפועל יוצא זכויות שידור בסכומים ניכרים יותר מאשר במשחקי ידידות.

    

   נבחרת הולנד חוגגת אחרי שער השוויון של דה ליכט (צילום: רויטרס)
   נבחרת הולנד חוגגת אחרי שער השוויון של דה ליכט(צילום: רויטרס)

    

   2. נקבע כי פרט ל־20 הנבחרות שיעלו משני המקומות הראשונים בעשרת בתי המוקדמות של אליפות אירופה, ישלימו את 24 הנבחרות המשתתפות באליפות ארבע נבחרות שיעלו מפלייאוף ליגת האומות, אחת מכל שלב. כיצד ייקבעו אותן ארבע נבחרות והאם הנושא פשוט להבנה? אם כך: כן ולא!

    

   כן – כאמור לעיל, ארבע מנצחות שלבי הפלייאוף שייערך במארס 2020 יעלו לאליפות אירופה.

    

   לא – קשה מאוד לדעת מי יהיו אותן נבחרות אשר ישתתפו במשחקים במארס ולפיכך אנסה לעשות קצת סדר בבלגן:

    

   1. משחקי חצי הגמר והגמר שנערכים כעת בין ארבע מנצחות הבתים של דרג A אינם קשורים למשחקי הפלייאוף שייערכו במארס, ולפיכך גם דרג A ישתתף במשחקי הפלייאוף באותו החודש.

    

   2. משחקי הפלייאוף ייערכו לאחר סיום שלב המוקדמות ולכן 20 הנבחרות אשר יעלו משלב הבתים לא יטלו חלק בפלייאוף.

    

   3. כבר עתה קיים דירוג של כל הנבחרות שהשתתפו בליגת האומות על פי מיקומן שם. בדרג A היו 12 נבחרות, בדרג B היו 12 נבחרות ובדרג C ישראל מדורגת ששית, כלומר 30 בדירוג הכללי.

    

   4.כמובן שכולנו נשמח אם השחקנים שלנו יסיימו בין שתי הנבחרות הראשונות בבית ז' במוקדמות ונשתתף באליפות כדרך הטבע, אולם ברצוני לבחון את שתי האפשרויות אשר יעלו את ישראל לפלייאוף במארס:

    

   a. עלייה אוטומטית של שתיים מנבחרות דרג C המדורגות לפנינו: סקוטלנד, נורבגיה, סרביה, פינלנד ובולגריה. עדיין קשה להעריך זאת שכן רק 1-2 משחקי מוקדמות שוחקו עד עתה, אבל נראה כי לבולגריה וסרביה יש סיכוי מסויים לבוא לעזרתנו.

    

   b. הדרך השנייה להגעה לפלייאוף קשורה לכך שכאמור בסעיף 2 לעיל 20 העולות ישירות משלב הבתים לא ישתתפו בפלייאוף, אליהן יש להוסיף את 8 הנבחרות
   אשר ימלאו את משחקי הפלייאוף של דרגים A ו־B אשר ממוקמות לפנינו בדירוג ליגת האומות.

    

   משמע, מספיק ש־18 מהעולות מהמוקדמות יגיעו מהנבחרות המדורגות לפנינו בדירוג ליגת האומות ויירדו מהדירוג לצורך שיבוץ הפלייאוף, כך שבתוספת 8 הנבחרות של פלייאוף דרגים A ו־B, יש 26 נבחרות לפנינו והמקום ה־30, לפיכך, חייב להשתתף בפלייאוף דרג C. איך היה אומר גיא זוהר – "מבולבלים? גם אנחנו"...

   האמת, ייתכן כי מדובר בספקולציה בלבד, אבל האופציה בסעיף b נראית מאוד הגיונית, ראו דרוג הנבחרות בויקיפדיה.

    

   וכמובן, ייתכן כי כמו מנהל התחרויות של אופ"א, גם אני לא ממש סגור על השיטה. והכי חשוב "אל אל ישראל".

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים