שתף קטע נבחר

פשיטה משטרתית על "הסאונה" בתל אביב; זעם בקהילה הגאה

בפשיטה לילית על מועדון "הסאונה" של קהילת הלהט"ב ברחוב קרליבך נמצאו סמים קשים מסוגים שונים ו-14 מבלים עוכבו לחקירה. בעל המועדון ועובד נוסף נעצרו. בקהילה זועמים על התזמון, בפתח שבוע הגאווה, כשהמקום היה עמוס במקומיים ותיירים: "בחירה שגויה וצורמת"

 


בשבוע הראשון של חודש הגאווה: המשטרה פשטה הלילה (בין שישי לשבת) על מועדון "הסאונה" של קהילת הלהט"ב ברחוב קרליבך בתל אביב, ועיכבה לחקירה 14 מבלים שבחפציהם נתפסו סמים קשים. בקהילה הגאה זועמים על התזמון: "בחירה שגויה ומזיקה, צורמת ההחלטה להלך אימים על תיירים ומקומיים כאחד".

 

עשרות שוטרים ובלשים השתתפו בפשיטה, שנערכה בעיצומה של מסיבה המיועדת לקהילת הלהט"ב. בחיפוש שערכה המשטרה במקום, בסיוע כלבים וכלבנים, אותרו סמים קשים מסוגים שונים כדוגמת קוקאין, קריסטל, מריחואנה, חשיש ואקסטזי. בתום החיפוש, נעצרו בעל המועדון ועובד נוסף, ובהמשך יוחלט האם להביאם להארכת מעצר בבית המשפט.

פשיטה על מועדון הסאונה בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)
14 עוכבו לחקירה. הפשיטה המשטרתית על מועדון "הסאונה" בתל אביב(צילום: דוברות המשטרה)

פשיטה על מועדון הסאונה בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)
בקהילה הגאה זעמו על הטיימינג. הפשיטה(צילום: דוברות המשטרה)

14 מבלים נוספים עוכבו במקום לאחר שבחפציהם נתפסו סמים, ולאחר חקירה הם שוחררו. במשטרה החליטו לסגור את המועדון בצו משטרתי, ובהמשך לאחר שימוע לבעליו יוחלט על עתידו. "משטרת ישראל תפעל בנחישות נגד אותם מועדונים שבהם מתקיים סחר ושימוש בסמים באופן פומבי ובוטה", נמסר בהודעת המשטרה. "המאבק בנגע הסמים יפגע בבעלי העסקים, בכיסם וברווחיהם - שכן הם האחראים לכל המתרחש במועדונים שבבעלותם".

 

בקהילה הגאה זעמו על התזמון שבו החליטה המשטרה לבצע את הפשיטה, וטענו כי העובדה שמדובר בשבוע הראשון של חודש הגאווה הייתה צריכה להילקח בחשבון. "מבלי להיכנס לשיקולים המבצעיים של משטרת ישראל, הבחירה לבצע פשיטה כזו בעיצומו של חודש הגאווה ושבוע בלבד לפני מצעד הגאווה היא בחירה שגויה, מיותרת ומזיקה ליחסי האמון בין המשטרה לבין הקהילת הלהט"ב", אמר מחזיק תיק הקהילה הגאה בעיריית תל אביב איתי פנקס-ארד.

פשיטה על מועדון הסאונה בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

פשיטה על מועדון הסאונה בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

לדבריו, "דווקא על רקע הדיאלוג השוטף והמוצלח שמתנהל בין מנהיגות הקהילה והמרכז הגאה לבין משטרת תל אביב, צורמת ההחלטה להלך אימים על תיירים ומקומיים כאחד. בצאת החג נבקש לקיים ישיבה עם פיקוד המחוז על מנת לוודא שאין כוונה או תוכניות להיטפל למקומות הבילוי של הקהילה, וכן לוודא שהפעילות המבצעית לא כוללת פגיעה בכבודם של להט"בים כפי שנראה בסרטונים שהופצו".

 

גורמים בקהילה הגאה טענו כי תזמון הפשיטה, גם במידה והיא מוצדקת, מעלה תחושות של רדיפה והומופוביה.

 

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "אין ספק שיש להילחם בתופעת צריכת הסמים בקהילה ויש הרבה דרכים לעשות זאת. בשנים האחרונות נעשים לא מעט מהלכים ומאמצים למזער את נזקי התופעה. ארגוני הקהילה הלהט"בית, בית החולים איכילוב, נציגי המשטרה, הרשות למלחמה בסמים, המרכז הגאה של עיריית תל אביב, בעלי הליינים ופעילות ופעילים בקהילה לוקחים חלק בעשייה נרחבת על מנת לשפר את המצב ולמנוע מוות מיותר של חברי וחברות הקהילה. אך עם זאת, אין לנו אלא לתהות על בחירת הדרך של משטרת ישראל לפשוט על מועדון של הקהילה בפתח שבוע הגאווה ללא הבנה של הרגישות הנדרשת".

 

הם הוסיפו: "זו בחירה שגויה ומזיקה שרק תרחיק אותנו מפתרון הבעיה ומחיזוק מערכת יחסי האמון עם המשטרה. האגודה פנתה למשטרת ישראל בדרישה לשתף פעולה עם מוסדות הקהילה ולקדם פגישת חירום בנושא מיד בצאת החג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
הפשיטה על הסאונה
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים