שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנכ"ל ימית 2000: "אין חוק וסדר בכפר, אז באים למרחב שלנו ומתנהגים בהתאם"
  מנהל פארק המים התייחס באולפן ynet לתקיפת המאבטחים ואמר כי הוא מצפה לענישה קשה: "יש בעיה עם כולם, ראיתם מה הערסים עשו לסדרנים בחוף הים? מישהו צריך לקחת את העניינים לידיים ולטפל בוונדליזם הזה"

   

   

  מנכ"ל פארק המים "ימית 2000" בחולון, שמשון חן, התייחס היום (ב') בשיחה באולפן ynet לאירוע האלים שהתרחש בשבת האחרונה, ובמהלכו רוחצים שחגגו במקום את עיד אל-פיטר תקפו מאבטחים. "איך אתה מצפה, אם אין אצלם חוק וסדר בכפר? משתוללים, רוצחים, עבריינים. הוא בא למרחב שלנו ומתנהג בהתאם. בכל מרחב ציבורי - בים, במלון, בכל מקום". הוא אמר כי "יש בעיה עם כולם, לא רק איתם. ראיתם מה הערסים עשו לסדרנים בחוף הים? הכו אותם. מישהו צריך לקחת את העניינים לידיים ולטפל בוונדליזם הזה".

   

  תקיפת המאבטחים בפארק המים, שהתחוללה לנגד עיניהם של פעוטות והורים ששחו בבריכה הסמוכה, תועדה והופצה במהרה ברשתות החברתיות. בתיעוד ניתן לראות את המעורבים בקטטה שוברים כיסאות על המאבטחים ומכים אחד מהם, שנראה שרוע על הרצפה כשאקדחו מוטל לצידו.

   

  חן תיאר את שאירע: "שני צעירים לא נשמעו להוראות ונכנסו לספא ללא רשות. אחד המאבטחים הוציא אותם, ואז החבורה שלהם התערבה. התפתחה תגרה קצרה עד שהגיעו מאבטחים נוספים ושוטרים. בחור אחד נעצר, וגם כל השאר יטופלו על ידי המשטרה על סמך התיעוד שיש לנו". חן סיפר כי קבוצה שנייה מאותה חבורה התערבה, מה שיצר "כוח מאוחד שגרם לדברים להתנהל אחרת". הוא ציין כי אקדח המאבטח שהופל למים לא היה אמיתי, אלא "אקדח גז שבו הוא לא השתמש".

   

   
  קטטה המונית בפארק ימית 2000 בחולון ()
  מתוך הקטטה האחרונה בפארק המים

  קטטה אלימה בפארק המים ב-2017 ()
  קטטה אלימה בפארק המים ב-2017

  אין זה האירוע האלים הראשון בפארק המים, שבו רוחצים מאות אלפים בשנה. לדברי חן, אף שבפארק מועסקים מאבטחים ושוטרים בשכר, האלימות היא תופעה כלל-ארצית. "את האלימות צריך למגר על ידי חינוך, תרבות, ענישה ואכיפה", אמר. "מערכת האכיפה וההרתעה לא פועלת כהלכה. לא בפארקים, לא בחופי הים, לא בשמורות הטבע".

   

  לדעתו של חן, יש לספק אמצעים נוספים למשטרה "שעושה עבודה טובה", ולסייע לשוטרים באמצעות ענישה כבדה. "בן אדם נוהג בוונדליזם ופוטרים אותו, הוא לא נעצר ולא נכלא. בארצות הברית מישהו היה עושה את זה? המדינה שלנו מטורפת". חן מבקש להעניש את המעורבים בקטטה באופן שירתיע אותם מפני מעשים דומים בעתיד: "אני מצפה שייתנו להם קנס גדול, ענישה קשה. מישהו צריך לקחת את העניינים לידיים ולטפל בוונדליזם הזה".

    

  משטרת מרחב איילון מסרה שלשום לאחר הקטטה: "המתפרעים לא נשמעו להוראות המאבטחים במקום. שוטרים שהוזעקו למקום וטיפלו באירוע הבחינו במעורבים מתקוטטים ביניהם, ועצרו חשוד אחד בן 17 מירושלים שהיה בין משליכי הכיסאות. משטרת ישראל פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים