שתף קטע נבחר

מסתמן: גבאי לא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה

במסמך שהופץ מטעם המפלגה ממוקם גבאי במקום השני תחת היו"ר שייבחר, וההערכה היא שאינו שואף להתמודד שוב על ראשותה. מלשכתו נמסר: "המסמך שהופץ הינו 'צילום מצב', אם גבאי יחליט להתמודד - הרשימה תשונה"

במפלגת העבודה טוענים כי יו"ר המפלגה אבי גבאי אינו מתכוון להתמודד שוב על ראשותה - וצפוי להסתפק במקום השני ברשימה. היום (ב') הופץ מסמך מטעם הנהלת מפלגת העבודה לקראת כינוס ועידת המפלגה ביום רביעי הקרוב, שבו מוקם גבאי במקום השני, תחת היו"ר שייבחר.

מפלגת העבודה רשימה בחירות יושב ראש  ()
גבאי במקום השני. המסמך שהופץ

שאר הרשימה נותרה ללא שינוי, למעט שני השריונים של גבאי שהודיעו מראש כי הם מוותרים על השריון: טל רוסו במקום השני וחיים ילין במקום העשירי.

 

ההערכה במפלגה היא כי גבאי מעוניין לקבל את המקום השני ברשימה מאחר ואינו צפוי להתמודד על תפקיד היו"ר, למרות שהוא לא נבחר בפריימריז לרשימה. גבאי הציע לקיים פריימריז חדשים לראשות מפלגת העבודה בבחירות שיתקיימו ב-2 ביולי, אולם באופן רשמי הוא לא הודיע כי אינו מתכוון להתמודד.

 

מלשכתו של גבאי נמסר בתגובה, כי המסמך שהופץ הינו "צילום מצב" של רשימת מפלגת העבודה לכנסת כפי שהיא בכנסת הנוכחית לקראת הבחירות הקודמות - ואם גבאי יחליט להתמודד על ראשות המפלגה – הרשימה תשונה.

אבי גבאי בנאום במליאה (צילום: יואב דודקביץ' )
לפי ההערכות במפלגה לא יתמודד שוב. גבאי(צילום: יואב דודקביץ' )

במפלגה מעלים הילוך לקראת הבחירות. ח"כ עמיר פרץ ומזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני עתרו היום לבית המשפט בבקשה להורות לגבאי ולשורה של נושאי תפקידים רשמיים במפלגה להעלות את הצעתם לבחור את יו"ר המפלגה ואת הרשימה בקרב חברי ועידת מפלגת העבודה, ולא בפריימריז.

 

העתירה לבית המשפט מגיעה על רגע מתיחות גדולה במפלגה לקראת כינוס הוועידה ביום רביעי. פרץ דורש לבחור את יו"ר העבודה בבחירות פנימיות בקרב כ-3,000 חברי ועידת העבודה וכן לקיים בחירות חוזרות לרשימה. ההצעה של  פרץ מעוררת התנגדות חריפה של כל יתר חברי סיעת העבודה בכנסת.

 

פרץ, שדרש לקיים בחירות ליו"ר זמני - וסורב - טוען כי אף שסיכוייו לנצח בפריימריז גדולים יותר מאשר בוועידת המפלגה שאותה ביקש לכנס לדיון בבחירת היו"ר הזמני, חובת המפלגה היא לקיים את הליך הבחירות באופן "יעיל ככל האפשר ומבלי לבזבז כספים רבים שאין לנו". לדבריו, הפריימריז עלולים לעכב תהליכים: "הם יביאו אותנו למצב שרק באמצע יולי נסיים את התהליכים הפנימיים. בינתיים הרכבת לא עוצרת - רשימות חדשות נבנות, איחודים חדשים נוצרים. אני לא רוצה שנגיע למצב שבו הניתוח מצליח אבל החולה מת. צריך לנצל את הזמן שיש לנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
אבי גבאי
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים