שתף קטע נבחר

פריצה לבית כנסת בבני ברק: ספרי תורה נגנבו, נזק נגרם

המשטרה חוקרת אירוע של פריצה לבית הכנסת "תפארת שמעון" שבמהלכו נגרם נזק כבד להיכל ונגנבו ספרי תורה: "רואים בחומרה ונפעל בכל האמצעים". גבאי בית הכנסת ל-ynet: "כואב הלב לראות מה שעשו פה"

 

 

 

אלמונים פרצו הלילה (יום ג') לבית הכנסת "תפארת שמעון" השייך למוסדות "ארחות התורה" ברחוב רבי עקיבא בבני ברק, גנבו ארבעה ספרי תורה וגרמו נזק כבד להיכל: שברו ארונות, תלשו ציוד אבטחה והשליכו לרצפה ספרי נביאים וספרי קודש.

 

חוקרי משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה. מהמשטרה נמסר כי היא "רואה בחומרה כל אירוע אלימות ובריונות נגד גוף ורכוש, ותפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה נגד פורעי החוק".

 

הנזק שנגרם בבית הכנסת
נזק כבד בבית הכנסת בבני ברק

 

מדובר באחד מבתי הכנסת הוותיקים בבני ברק אותו הקים אותו ראש העיר החמישי, הרב שמעון סירוקה. במקום התפלל גם גדול הדור - הרב אברהם ישעיהו קַרֶלִיץ, "החזון איש", שנפטר בשנת 1953.

 

ראשוני המתפללים הגיעו אל בית הכנסת לקראת השעה 06:00 בבוקר לתפילת שחרית במניין הראשון. הם הבחינו כי האורות במקום דלוקים, וכשנכנסו פנימה נחרדו למראה הנזקים. גבאי בית הכנסת, משה כהן, סיפר ל-ynet על תחושות הההלם והזעזוע: "אנשים לא ידעו מה לעשות. הם יצאו, נכנסו, חיפשו את הגבאים, התקשרו אליי והעירו את הגבאי השני, ניסו להבין איך להתמודד עם המצב הנוראי הזה. אנשים קפאו על מקומם". לטענתו, "ברור שהפורצים לא יהודים".

 

כהן תיאר את שראה: "ארון הקודש היה פתוח בחלקו העליון וגם בחלקו התחתון, וספרי התורה נגנבו ממנו. את ספרי הנביאים שהיו בחלקו התחתון השליכו הפורצים לרצפה". הוא הוסיף כי "שני ספרי תורה ישנים שנגנבו הם מימיו הראשונים של בית הכנסת, עוד כשהחזון איש התפלל בו. אני מקווה שיתפסו את הגנבים. לפני שנמלטו הם שברו מצלמות ועקרו את המכשיר המקליט את צילומי האבטחה, גנבו מסך, כרטיסי זיכרון, מחשב נייד. הם ניסו לטשטש כמה שיותר ראיות".

   

מהמשטרה נמסר כי "הבוקר התקבל במשטרה דיווח לפיו בוצעה התפרצות לבית הכנסת ברחוב רבי עקיבא בבני ברק. על פי הדיווח, מהמקום נגנבו ספרי תורה ונגרם נזק להיכל. שוטרי משטרת ישראל הגיעו למקום ונפתחה חקירה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים