שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ציפי שביט בראש ארגון פשע: "בגיל 71 למדתי להחזיק אקדח"

  כשהציעו לציפי שביט לגלם ראשת ארגון פשע קווקזי בסדרה חדשה היא חשבה שמדובר בטעות במספר: "שאלתי אותם: 'איך פניתם דווקא לדוגמנית החיננית ששרה 'כולם הלכו לג'מבו'?". בריאיון מלא הומור וכמעט בלי פסיקים, היא מספרת על הצילומים הקשים באמצע הלילה, התלתלים שנעלמו והקול הצפצפני שהשתנה

  אמרתם עולם הילדים - אמרתם ציפי שביט. תוכניות כמו "ציפיטפוט" ו"ציפי בלי הפסקה" ושירים כמו "כולם הלכו לג'מבו" הם רק קמצוץ משלל התכנים לילדים עמם הייתה מזוהה, ובהם משתתפת גם כיום. אבל פתאום בעשור השמיני לחייה הגיעה הצעה ששביט בעצמה לא האמינה לה. "כשהתקשרו להציע לי את התפקיד של ראשת ארגון פשע קווקזי חשבתי שהם טעו במספר", היא מספרת בריאיון ל-ynet שאין בו רגע דל. שאלתי אותם: "איך פניתם דווקא לדוגמנית החיננית ששרה 'כולם הלכו לג'מבו'? אבל אמרתי שאנסה משהו חדש, אם לא עכשיו אז מתי -  בקריית שאול?".

   

  שביט בת ה-71 לוהקת לסדרת הטלוויזיה החדשה של yes, "המדובב" (שתשודר גם ב-STINGTV). שישה ימי צילום היו שם, בלילות של אמצע החורף, במחסנים קפואים, ושביט? רק מודה על ההזדמנות. "אני מרגישה הכי מבורכת בעולם, מודה למריל סטריפ שנתנה לי את הטיפים הנכונים", היא אומרת.

   

   

  ורגע של רצינות, למה לך לקום באמצע הלילה בשביל זה? זה לא פשוט.

  "למה? כי זה הכל. זה מוסיף לי עוד עניין לקריירה. במסגרת ההכנות לתפקיד הגיע בחור נורא נחמד מ'פאודה', שכחתי את שמו, שלימד אותי איך להחזיק אקדח בגיל 71. קולט? בגיל 71 למדתי איך להחזיק אקדח. הוא אמר לי 'תתכופפי', אמרתי 'וואו רק שלא אעיף לעצמי חתיכה מהרחם'. אחר כך הביאו לי נעליים קווקזיות גבוהות שהגיעו לי לשחלות, וסוודר כזה שמתאים לתפקיד ותכשיטים. אבל בוא ברצינות רגע, לבנים שלי בסדרה יש שרשרת עם תליון שהתמונה של הדמות שלי מופיעה בו. המלבישה אמרה לי שכשהיא לקחה את זה מהחנות אף אחד לא קשר אותי לג'מבו, מבחינתי זאת ההצלחה - שנכנסתי לדמות הזאת בלי שיקשרו אותי לציפינק'ה שרוקדת ושרה לילדים".

   

  זה לא סותר את הדמות החיננית שלך, אם ילדים פתאום יראו אותך על המסך מחזיקה נשק?

  "אין סתירה. אני שחקנית, אני עושה דברים למבוגרים ולילדים. תחשוב איזה מזל נפל בחלקי שהנכדים שלי רואים אותי על הבמה בהצגות ילדים והילדים שלי רואים אותי על המסך בסדרת פשע. יש יותר טוב מזה?".

   

  איך התכוננת לתפקיד?

  "היה לי קשה. כיוון שזאת סדרת דרמה ופשע אז חלק מהאנשים היו מאופרים כאילו שהם פצועים. הגעתי למחסנים בסט הצילומים ואמרתי לעצמי 'רבאק, מה באתי בשתיים בלילה לשדה הקטל הזה', ואז נכנסתי לזה, והבמאי אריאל בנבג'י טוב הלב ומלא הכישרון אמר לי 'חכי חכי, קשה באימונים אבל יהיה לך נפלא בקרב עצמו'. ונכון, זה היה קשה, זה היה לא ברור. אמרתי 'מה לי וללילה הזה, ולתסרוקת הזאת, אני, עם כל התלתלים שמצאו לי את החתן הכי יפה בעולם, איפה אני והנרקוס'. ובכל זאת - מצאתי בלבי עוד טון, עוד מבט, הנמכתי קצת את הקול ודיברתי בטון נמוך. זה כל כך מצא חן בעיניי כי אני כל כך מזוהה הקול שלי כמו צפצפה קטנה, והגובה שלי והתחת הזה שנשרט מדשא, רואים את ציפי שביט אבל זה נראה כמו ראשת ארגון פשע".

   

  ציפי שביט המדובב סדרה (צילום: נטי לוי)
  ציפי שביט בתפקיד ראשת ארגון פשע מתוך "המדובב"(צילום: נטי לוי)

   

  נשמע שהצלחת ליהנות בסוף.

  "אני מוכרחה להגיד שבחמש בבוקר, כשהמונית באה לקחת אותי הביתה מסט הצילומים, חשתי צביטה כי רציתי להישאר. ופתאום אמרתי 'איזה אומץ היה לחבר'ה האלה'. איך הם חשבו על היציאה הזאת, איך בכלל מישהו מצלצל לבחורה שמתקשרת רק עם בראבא ומספרת בדיחות על פולנים בשביל להיות ראשת ארגון פשע. זה מילא את לבי באושר בלתי רגיל, אני מוכרחה להגיד שראיתי שני פרקים בהשקה וכולם שם נותנים בראש".

   

  הצלחת להפתיע.

  "כן! איזה מטורף זה שבהשקה אף אחד לא ציפה לראות אותי בתפקיד הזה; איזה מטורף זה שבגיל הזה אני עוד יכולה להפתיע; איזה מטורף זה שכשעשיתי הופעה עם יצפאן, התכוונו לעשות ארבע הופעות לזכרו של ספינ'קה ריבלין ובסוף נהיו מאה הופעות; איזה מפתיע זה שבפסח הנחיתי קרקס, עליתי וירדתי מחבלים, עליתי על סוס; איזה מטורף זה לפגוש בארבע בבוקר את עמוס תמם הכל כך מוכשר, ואת אניה בוקשטיין כולה מתיקות וכישרון; איזה מדהים זה לחזור הביתה ובערב בתיאטרון לעשות את 'אימי הגנרלית'; איזה מטורף זה שהנכדים שלי רואים אותי בהצגה לילדים והבן והבת שלי רואים אותי בסדרה כזאת; איזה מטורף זה להיות נשואה לאדם 40 שנה; ואיזה נס זה שנולדה לי עכשיו נכדה אחרי שישה בנים; איזה נס שקמתי הבוקר בשש ועשיתי סיבוב בפארק וכיוונתי את השמש ואמרתי 'מודה אני', מה יכולתי לבקש יותר? כלום".

   

  ציפי שביט במצבה הטבעי (צילום: גבריאל בהרליה) (צילום: גבריאל בהרליה)
  ציפי שביט במצבה הטבעי(צילום: גבריאל בהרליה)

  האמת? ריגשת מאוד. עם כל הטוב הזה, את מצליחה עדיין להתעצבן ממשהו בחיים?

  "יודע מה, אני אספר לך בדיחה שספינ'קה היה מספר: שלושה זקנים יושבים בבית זקנים. כל אחד אומר איך הוא רוצה שתיראה הלוויה שלו ומה יגידו אחרי שימות: הראשון אומר 'אני רוצה שיגידו - איזה איש טוב הוא היה, מלא חיים', השני אומר 'שיגידו - הוא היה טוב בסקס ואהב נשים, ונשים אהבו אותו', והשלישי אומר 'אני רוצה שבלוויה יגידו - אוי הוא זז'. המשפט הזה כל כך מלווה אותי בחיים שלי. ככה שכמעט שום דבר לא מרגיז אותי. הכרת תודה, וזה שאני זזה וזוכרת איך קוראים לנכדים שלי, ובערב אני אומרת לקהל שמגיע לי מזל טוב, לי ולמדינה - שתינו בנות 71, ומתחילה לשיר את 'לחיי העם הזה' ומסיימת את הערב עם 'התקווה'; זה שלפני שאני עולה לבמה ואני אומרת 'בשם השם נעשה ונצליח'. ועוד משהו - כשאנחנו צריכים לנסוע להצגה אנחנו לפעמים עולים לטבריה וכולם אומרים 'קר וגשם, אין לי כוח עכשיו לפקקים ולחזור מאוחר'. ואני? אני רק מרגישה שבורכתי".  

   

  עכשיו, כשיש לך בקנה תפקיד של ראשת ארגון פשע לצד תפקידים לילדים - איזה תפקיד מעדיף בעלך?

  "תשאל אותו, אבל האמת - מסכן, הוא לא יוכל לענות לך כי הוא לא הצליח להשלים שלוש מילים מאז שהתחתנו, אז אני אענה לך. בגדול אני חוושבת שהוא חי עם הדבר הזה בשלום, אני גם בשלנית מצויינת. אם תבוא אלי, אתה תראה איזה בית אני מחזיקה. ואני גם עושה הופעה בהתנדבות. הייתי השבוע בתל השומר, אלה אנשים מבוגרים מאוד שחוגגים 90 ו-100 והזמינו אותי לחגוג איתם. הם רצו 'פרגית' שתופיע, בהתחלה רצו את ביונסה והיא הייתה עסוקה אז לקחו אותי, וחשבתי לעצמי 'מה, איפה, אני מדברת כל כך מהר, האם זה יצחיק אותם?' ויודע מה? ביליתי איתם 45 דקות של קסם".

   

  נשמע שהגשמת הכל. ובכל זאת, מה עדיין לא הצלחת להגשים?

  "האמת? הייתי רוצה שיהיה שלום במדינה. הייתי רוצה שכל הכספים העצומים שהולכים על הביטחון יילכו לחינוך. הייתי רוצה שכל התרופות יהיו בסל הבריאות, כולל צחוק שזה מוצר זול וכביר שמרחיב לך את הלב ומוסיף לך עוד נשימה. הייתי רוצה שיהיה שקט. שאנשים ילכו לצבא בשביל לעבוד בשק"ם, ושהמדינה הזאת תשקוט לה יפה ובוטחת עם אלפי הההייטקיסטים והרופאים הכי טובים בעולם והנוער הכי משוכלל שיש, ושרק יחיו ויצליחו".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים