שתף קטע נבחר

ח"כ פריג': "אגיש הצעה ליו"ר יהודי-ערבי משותף למרצ"

הח"כ טען כי קיים סיכוי של 50 אחוזים שיצטרף למרוץ לראשות המפלגה, אחרי הודעת ניצן הורוביץ. על תמיכת היו"ר הנוכחית זנדברג בהצעתו אמר: "בסיס השותפות היהודית-ערבית מדבר אליה"

 

 

ח"כ עיסאווי פריג' ממפלגת מרצ אמר היום (ג') בריאיון לאולפן ynet כי הוא מתכנן להגיש הצעה בוועידת המפלגה ליו"ר משותף בראשות המפלגה - יהודי וערבי. הוא טען כי קיים סיכוי של 50% שירוץ לראשות המפלגה לקראת הבחירות השניות שייערכו השנה – ב-19 בספטמבר. אם אכן יתמודד על ראשות המפלגה, יצטרף גם לח"כ לשעבר ניצן הורוביץ - שהודיע אתמול על שובו למפלגה ועל ריצה לראשותה.

 

הוא דחה את הטענות כי הרשות הפלסטינית מעורבת בהעלאת הצעתו ליו"ר יהודי-ערבי בראשות מרצ. "הרשות הפלסטינית, מה לי ולה? יש לה את הצרות שלה, יש לי את הצרות שלי", אמר פריג', "מה שחשוב לי האינטרס של המדינה שלי, לא של הרשות הפלסטינית - ומשם אני פועל".

 

על תמיכה אפשרית של יו"ר המפלגה הנוכחית תמר זנדברג אמר: "בסיס השותפות היהודית-ערבית מדבר אליה והוא שמנחה אותה. כמוה, כמו רבים בתוך המפלגה. זה רוח גבית שקיימת. הציבור הערבי בחר להיות 'אִין', וצריך לפתוח את השערים והוא עשה את זה, וזה מאוד חשוב".

עיסאווי פריג' באולפן ynet (צילום: מוטי קמחי)
"מה שחשוב לי האינטרס של המדינה שלי, לא של הרשות הפלסטינית"(צילום: מוטי קמחי)
 

פריג' אמר כי לדעתו לא ייערכו פריימריז נוספים לרשימת המפלגה לכנסת מכיוון ש" קוצר הזמן מכתיב את הנקודות", לדבריו, "ב-31 ביולי צריך להגיש רשימות לכנסת, ולפני כן יש הרבה מהלכים, הרבה היתכנות פוליטית". עם זאת אמר כי "יש ניסיון בתוך המפלגה ביום ראשון אצלנו בוועידה להציג תמונה שכן בחירות ליו"ר ולא לרשימה, זה דבר מאוד מסוכן, אם כן צריך לעשות בחירות לכל הרשימה כולל היו"ר".

 

הוא לא פסל את האפשרות של חיבור מרצ עם מפלגות אחרות לקראת הבחירות הבאות. "כל האופציות פתוחות. אני האיש שדוגל במפלגה יהודית-ערבית. 28 אחוז ממצביעי מרצ בבחירות האחרונות באו מתוך החברה הערבית", אמר והוסיף כי "הכיוון הוא מפלגה יהודית-ערבית".

 

מנגד אמר כי אין בהכרח שהמפלגה תחבור לאחת המפלגות הערביות: "יש הרבה צעירים וחברים מוכשרים בתוך מרצ. כדי שותפות-יהודית ערבית לא חייב להיות איימן עודה. עסאוי פריג' והחברים הקיימים במרצ הם השותפים".

 

על צורך אפשרי בשינוי תפישה במרצ אמר פריג': "אנחנו נשארנו איך שאנחנו. אומרים אותם דברים מאז היווסדנו. כל מי שהלך יותר ימינה, אז הגדיל את הפער מאיתנו והסתכל עלינו כאילו אנחנו שמאל קיצוני. אנחנו לא שמאל קיצוני, אנחנו שמאל ישראלי שרואים את טובת המדינה מזווית אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ עיסאוי פריג'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים